Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .
Lendudele, mis on tühistatud COVID-19 leviku tõttu, puudub õigus kompensatsioonile. Piletiraha tagasisaamiseks tutvu lennureisi eest vastutava lennufirma eeskirjadega.

Vead, mida üksinda reisides vältida

Veebruar 12, 2020 Nõuanded

Üksinda reisimine on 21. sajandil aina enam populaarsust koguv reisimisviis. Inimesed, kes pole varem üksi reisinud, kirjeldavad oma esimest sooloreisi lausa imelise kogemusena. Aga et see ka tõepoolest imelise kogemusena välja kujuneks, siis toome järgnevalt sinuni mõned peamised enamlevinud vead, mida sul on võimalik vältida. 

 

Ära tunne kohustust ööbida hostelis

 

Näib, et kõige tavalisem nõuanne, mida internetis sooloreisimise kohta uurid, on soovitus ööbida hostelis või muus ühiskondlikus kommuunis, kuna see võimaldab sul kiiresti ja lihtsa vaevaga inimestega tutvuda. Viimane on küll tõde, ent leia väärtust ka traditsioonilisemas majutuskohas, mis pakub ehk enamat turvatunnet ja rohkem mugavust, kui oled oma rännakust väsinud. Ühtlasi on hotellituba ka kindlam koht, kuhu oma asjad endast maha jätta. Samas kui tunned, et otsid oma reisilt just uusi värvikaid tutvusi, on parem mõte viibida hostelis. 

 

Ära muutu reisi alguses ja lõpus liiga uljaks

 

Reisimise esimesel ja viimasel päeval on peamine, et kõik sujuks viperusteta. Oled kõige enam stressis, kui pead õigeaegselt oma transpordile jõudma, või kõige haavatuvamas olukorras reisile just saabudes, kui otsid oma peatuspaika raske pagas seljas ja käes. Neil hetkedel võta rahulikult- ole pigem varakult kohal lennujaamas või liikle taksoga, ehkki säästaksid raha ühistranspordiga liigeldes.

 

Varu piisavalt sularaha

 

Kui sularaha pole piisavalt ja selle väljavõtmine osutub liiga suureks katsumuseks, sest lähedal pole ühtegi sularahaautomaati, siis on paras häda käes küll. Kindlustamaks meeldiv retk, võiksid hoolikalt läbi mõelda oma kulutused. Samas pea silmas, et juba reisil olles pole ka tark mõte kogu sularahavaru endaga kaasas kanda, vaid hoiusta seda oma peatusmispaigas asuvas šeifis.

 

Ära väldi enda seltsi

 

Imelikul kombel keskenduvad paljud reisinõuanded hoopis sellele, kuidas leida ja tutvuda erinevate inimestega, ent sul oli ju põhjus, miks üksinda reisile minna soovisid… Paljud inimesed, kes kambas reisivad, ihkavad neid üksi olemise momente. Sinul ju seda muret pole, seega võta enda meeldivast seltskonnast viimast.

 

 

Ära unusta välja mõelda, mida sa üksinda teha tahad

 

Isegi, kui oled mõnda meeldivat reisikaaslast kohanud, kellega on hea aega veeta, on siiski asju, mida on kõige parem üksipäini teha. Need võivad olla mõned tegevused, mis seostuvad sinu nišihuvidega, mida ehk kõik just eriti kõrgelt ei hinda või millest teised ei vaimustu (näiteks mõne erimuuseumi süvenenum külastus) või mõni füüsilist pingutust nõudev tegevus, kus kõik teised ei pruugi niivõrd eesmärgipäraselt asjale pühenduda (näiteks sinu kauatahetud surfikoolitus). 

 

Ära ignoreeri potentsiaalset ohtu

 

On potentsiaalseid riske, mida mitmekesti rännates vähem esineb. Hea rusikareegel on, et kui sisemised häirekellad juba kõlavad, siis kuula neid.

 

 

 

Antud artikli tarbeks on informatsiooni kogutud järgnevast artiklist:

https://www.smartertravel.com/15-mistakes-avoid-traveling-solo