Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Supertoidud, mida tarvitada reisimise eel ja ajal

August 7, 2020 Nõuanded

Reisimine paneb meie kehad mitut moodi proovile, olgu selleks keha vereringe lämmatamine pika lennu tõttu või uute toitude maitsmisega kaasnev šokk seedesüsteemile. Tervena püsimine ei tähenda vaid rasvasest kiirtoidust hoidumist (ehkki see aitab palju). Teatud toiduaineid nimetatakse põhjusega supertoitudeks, sest nad on tulvil kasulikest vitamiinidest ja nii mõnigi neist suudab ennetada mõne halva reisimisega kaasneva sümptomi. Lisa alljärgnevatest toitudest mõni, või siis kõik need oma dieeti ka enne reisi ja reisimise ajal ning tunned end rõõmsa ja energilisena.

 

 

Sidrun

 

Mitte miski muu ei hävita reisimise kulgu nagu seda teeb reisi ajal raskelt haigestumine. Seetõttu harjuta end toitude juurde tellima ka sidruniga vett. Sidrun pakatab C-vitamiinist ja on seetõttu korralik immuunsuse tugevdaja, mis aitab eelkõige külmetushaigustest hoiduda.

 

Peet

 

Kõik, kes on veetnud jalgadel need pikad päevad vaatamisväärsuseid vaadates, teavad hästi, kuidas reisimine kehale mõjub. Toiteaineterikas punapeet aitab aga tõsta su keha vastupanuvõimet ja valmistab sind ette pikkadeks ja kurnavateks reisipäevadeks. 

 

Hapud kirsid

 

Kui sul on raskusi uues kohas uinumisega, siis on just hapud kirsid õhtuooteks väga hea valik. Nendes sisalduv looduslik melatoniin rahustab sinu närvisüsteemi ja aitab sul kiiremini uinuda.

 

Melon

 

Hotelli puuviljasalatist valikut tehes veendu, et melon kahe silma vahele ei jääks. See supervili on rikas C-vitamiini ja kaaliumi poolest, mis annab sulle rohkelt energiat, aga selles leidub ka adenosiini, mida kasutatakse kõrgusekartuse (n-ö mäestikuhaiguse) leevendamiseks.

 

Ingver

 

Ingver vähendab põletikku, aitab lihastel lõõgastuda, võitleb iivelduse vastu ja kergendab seedimist. Ükskõik, kas lisate ingverit oma söökidesse või turgutate end enne magamaminekut tassi ingveriteega, igatahes on selle superjuure tarbimine ütlematagi hea mõte.

 

Piparmünt

 

Kui tunned iiveldust või sind vaevavad seedeprobleemid, siis on piparmünt suurepärane viis nende vaevuste seljatamiseks. Nii nagu ingverit, võid ka piparmünti juua teena või närida selle lehti iivelduse leevendamiseks. Boonusena värskendab piparmünt su hingeõhku.

 

Jogurt

 

Uusi ja võõramaiseid toite maitstes ei tule seedehäired just rõõmsalt hüüdes. Jogurt on parim leevendaja õnnetu kõhuhäire puhul. Probiootilised jogurtid on täidetud heade bakteritega, mis toetavad tervislikku seedesüsteemi.

 

Goji marjad

 

Need hapukad väikesed marjad on ideaalseks suupisteks, mida reisikotis hoida, eriti kui ees on ootamas pikk ja kurnav reisipäev. Goji marjad on looduslikuks energiaallikaks ning aitavad immuunsussüsteemi ja vereringe tugevdamise kaudu ka haigustest hoiduda.

 

Kurkum

 

Sarnaselt ingverile on ka kurkum üks tervislik võimas vürts. See mitte ainult ei toeta sinu immuunsussüsteemi, vaid parandab ka vereringet. Lisa seda tervise turgutajat vastavalt oma maitsele ükskõik millisele söögile või joo ka seda teena.

 

 

 

 

Kasutatud materjal:

https://www.smartertravel.com/superfoods-that-will-keep-you-healthy-while-traveling

http://blog.hotelliveeb.ee/blogi/toidud-mis-aitavad-sul-reisi-ajal-terveks-jaada

Pildid võetud:

pexels.com