Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Lennupiirangud Eestis jätkuvad

August 18, 2020 Uudised

ERR vahendab Postimehe artiklit, milles seisab, et piirang, mille kohaselt ei tohi Eestist alates 18. maist lennufirmad avada lennuliine kõrge koroonariskiga riikidesse, kehtib vähemalt 31. augustini.

 

Ministeerium lähtub sihtriikide lubamisel ja keelamisel teiste riikide haigestumise määrast. See tähendab, et  liini avamiseks peab olema 25 või vähem haigestunut 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul.

Seoses nakatumiskordaja tõusuga üle 25 jäävad kuni reedeni ära Air Balticu lennud Tallinna ning Kopenhaageni ja Pariisi vahel, samuti tühistati pühapäevane Ryanairi lend Küprose kuurortlinna Paphosele.

Lennupiirangute suhtes on kriitiline europarlamendi liige Urmas Paet, kelle sõnul on lendude keelamine mõttetu ja Eestile kahjulik tegevus, mis tekitab reaalset kahju nii koju pöörduvatele Eesti inimestele kui ka lennufirmadele, mis on niigi keerulises olukorras.

“Asja teeb veel eriti totraks asjaolu, et lennuühenduse olemasolu pole viiruse leviku välistaja ega soodustaja. On olemas ümberistumisvõimalused, sest sellist majandusministeeriumi lennuühenduste sulgemise totrust ei harrastata ei Soomes, Saksamaal ega peaaegu kuskil mujal,” ütles Paet.

 

Rahvusvaheline lennutranspordi assotsiatsioon IATA on kutsunud Euroopa riikide valitsusi kaotama reisipiiranguid ja leidma karantiininõudele alternatiive.

 

Allikad: Postimees, Trip.ee, err.ee