Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Halvad harjumused, mis rikuvad su reisi

Detsember 2, 2020 Nõuanded

Ehkki kõik me teeme reisimisel vigu, on aga ülitähtis aru saada, mil me astume üle seatud reeglitest, rikume kellegi traditsioone, või teiste inimeste nautimist.

Sujuvaks puhkuseks oleme artiklis välja toonud levinuimad harjumused, millest hoiduda.

 

Pilt on illustratiivne

 

Sa ei tee enne reisile minekut piisavalt uurimustööd

 

Meile meeldivad spontaansed rändurid, kes adapteeruvad igas keerulises olukorras, mis nende teele ette veereb. Aga olgem ausad, enamus meist ei saa nende keeruliste momentidega piisavalt hästi hakkama, seega on igati mõistlik ja vajalik enne reisile minekut eeltööd teha. Palju enesekindlama sammu saavutad, kui loed võõra riigi traditsiooni ja kommete kohta, et end mitte ebamugavasse olukorda asetada. Pealegi, mitte keegi meist ei taha kuskil võõras riigis solvata kohalikke tehes näiteks mingit kummalist žesti, mida meie kultuuriruumis peetakse sõbralikuks, aga võõras riigis jällegi kohalikku solvavaks.

 

Võtad oma tervist iseenesestmõistetavana

 

Ehkki reisimine on üks parimaid mooduseid end vormis hoida, siis oma võimete piiri ületamine on halvim, mida enda kehale teha saad. Söögikordade vahelejätmine, piisava vedeliku mittejoomine muudab su keha vastuvõtlikuks peavaludele, lihaskrampidele, iiveldusele ja teinekord ka minestamisele. Keegi, mitte keegi ei ihka eelnevalt loetletud haigusnähtusid.

 

Sa ei riietu vastavalt ilmale

 

Hädavajalike reisitarvete, nagu näiteks vihmavarju või telefoni laadija unustamine on ikka parajalt õnnetu juhus küll, aga kohapeal kergemini parandatav kui seda on vale rõivastusega reisiks ette valmistumine. Mõned reisisellid reisivad ka talvisel ajal vaid kerge sulejope ja teksa väel, aga siis hiljem värisedes, külmunud paljakäsi avastavad, et on tugevalt alahinnanud võõra riigi talviseid olusid. Vahel on tark tegu pagas toppida täis pakse hilpe ja tänada end hiljem mõistlikkuse eest. 

 

Pilt on illustreeriv

 

Sa broneerid üle

 

Kui sul on puhkuseks ainult kindel arv päevi, on kiusatus selle aja jooksul kõike sihtriigi poolt pakutavat ammutada, ent ühe lühikese reisiga sa ei saagi kõike näha ja kõike proovida. Koosta nimekiri, määra kindlaks oma prioriteedid ja broneeri-planeeri ainult need esmased prioriteedid ja jäta kõik ülejäänu pärastiseks, millega tegeleda siis, kui selleks laialt aega jääb. Võta parem kõike rahulikult ja sa võid isegi üllatuda, kuhu iga vaatamisväärsuse juurde tormamise asemel hoopis aeglane vantsimine sind viia võib, ja mida sa kõike sel teekonnal tähele saad panna!

 

Sa ei respekteeri pühasid paiku

 

Hämmeldama panev, aga nii mõnigi meist ei saa aru pühade paikade pühadusest ja teinekord imestad isegi, kui su reisikaaslane arvab heaks mõtteks sõjamemoriaalidel turnimist ja palub sinul sellest lahe instagrammi foto teha. See sunnib sind talle õlale koputama ja küsima, kas ta arvab, et traagilist ajaloomälestust esindaval ehitise ümber kekselda on ikka tark tegu. Kahjuks ei mõista paljud turistid, et säärane käitumine on tundetu ajaloo suhtes, ja eelkõige matslik. 

 

Pilt on illustreeriv

 

 

Kasutatud kirjandus:

tripzilla.com

Pildid:

Pexels.com