Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Asjad, mida sa reisides valesti teed

Oktoober 9, 2019 Nõuanded

Kas soovid teada, kuidas muuta oma järgmine reis veel elamusterohkeimaks, aga samal ajal ka veidi taskukohasemaks? Kui vastasid sellele küsimusele jaatavalt, viska pilk peale järgnevale kaheksale sageli juhtuma kippuvale reisimisega seotud veale. Neid vältides koged oma järgmist reisi ehk hoopis uutmoodi.

 

Kohaliku turismibüroo külastamata jätmine

 

Vastupidiselt internetilehtedele ja reisiraamatutele on turismibüroos kohal päris inimene, kellega saad vahetult suhelda ning teha kindlaks, et üritused, muuseumid ja muud vaatamisväärsused, mida külastada kavatsed, on just Sinu soovidele vastavad. Lisaks on tõenäoline sellistest büroodest erinevaid allahindlusi ja häid pakkumisi leida. Paljud linnad pakuvad näiteks kaarte, millega saad ühistranspordiga odavamalt sõita.

 

Lennujaamas raha vahetamine

 

Lennujaamade rahavahetuskioskides on reeglina ebasoodsamad vahetuskursid kui näiteks mõnes sihtkohas asuvas pangas. Samuti võiksid otsida välja kohaliku sularahaautomaadi, mis välismaistelt kaartidelt võimalikult väikese tasu eest sularaha väljastab.

 

Ainult taksoga sõitmine

 

Olles linnas, mis on hästi bussi-,trammi- või metroovõrgustikuga varustatud, on odavaim ja metropolides ka tihtipeale kiireim viis liigelda ühistranspordiga. Samal ajal, kui istud tiksuva taksomeetriga suurlinnale omases ummikus, võiksid metroo või trammiga muretult punktist A punkti B liigelda. Kui sa pole kindel, milliste ühistranspordiliinidega kuhu ja kui kiiresti saab, pöördu Google Maps aplikatsiooni poole, kuhu saad sisestada oma asukoha ja soovitud sihtkoha ning valida transpordiviisiks ühistranspordi. Sulle arvutatakse sekundite jooksul välja liinid, vahepeatused ja ajakulu. Nii lihtne see ongi!

 

Kohaliku toidu proovimata jätmine

 

Toit on iga kultuuri lahutamatu osa ning külastades vaid üle maailma levinud kiirtoidurestorane, jääd ilma olulisest viisist, kuidas uut riiki või linna kogeda. Unusta McDonald’s ja külasta hoopis mõnda kohalikku söögikohta – võid saada kulinaarselt vägagi meeldejääva elamuse võrra rikkamaks.

 

Reisikindlustuse mitte sõlmimine

 

Kas jäid lennukist maha ja pead nüüd kindlustuse puudumise tõttu uued piletid ostma? Või oleksid uutele piletitele kulutatud raha eest tegelikult hea meelega reisil peenesse restorani läinud? Säästa enda hoolega kogutud raha ja hindamatuid närvirakke ja sõlmi kindlasti enne reisi kindlustusleping. Sel viisil saad täielikult reisi nautimisele keskenduda ning ootamatuselt säästetud raha eest suveniiri või kaks koju tuua. 

 

Kohalike kommete eiramine

 

Arvesta teiste kohalike inimeste ja nende kommetega, sest võib juhtuda, et teatud zestid ja riietumiskombed, mis eestlastele tunduvad iseenesestmõistetavad, võivad teistes riikides olla vägagi ebaviisakad. Näiteks ei ole viisakas Araabiamaades avalikes kohtades paljastavalt riides olla. Kui soovid külastada mošeed, kehtivad eriti nõudlikud riietumisreeglid, mille eiramisel keelatakse sissepääs. Lisaks- kas teadsid, et näiteks Türgis ja Brasiilias on püstise pöidla näitamine (meil tuntud kui ,,Kõik on okei!’’) äärmiselt solvav ja ebaviisakas? Kindlasti on enne reisi hea mõte kohalike kultuuritavadega veidi tutvust teha.

 

Hostelite pelgamine

 

Ei, hostelid ei ole hirmuäratavad majutusasutused, kus üks vannituba on mõeldud kahekümnele peale. Uudsed moodsad ja taskukohased hostelid on kiiresti kerkimas erinevatesse linnakeskmetesse, ja miks ka mitte neid proovida? Tänapäeva hostelid pakuvad tihtipeale samu võimalusi, mida hotellid, kuid seda väiksema kulu eest. Lisaks on hostelid üksi või väiksema seltskonnaga reisides suurepärane võimalus kohata uusi inimesi üle kogu maailma.

 

Turismipunktide lähedal asuvas restoranis einestamine

 

Kui tegemist on kuulsa vaatamisväärsusega nagu seda on Eiffeli torn või La Sagrada Familia, ei ole as ilmselt ainus näljane turist, kes järgmisesse ettetulevasse restorani sisse astub. Seetõttu on restoraniomanikel võimalus hinnad mitmekordistada ning võib juhtuda, et leiad end maksmast arvet, mis on kordades suurem kui mõned kilomeetrid vaatamisväärsusest eemal asuvas einestamiskohas. Kui soovid kvaliteetset kohalikku toitu mõistlikuma hinna eest, on hea mõte turismibüroost uurida, millised on kohalike seas armastatuimad söögikohad ja hoopiski neid proovida.

 

Loodame, et peale artikli lugemist saab Sinu reis hoopis mõnusamalt ja teadlikumalt kulgeda!