Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

9 lihtsat nippi, mida reisile minnes on hea teada

August 5, 2019 Nõuanded

 

Meil kõigil on reisinippe, mis reisimist tõhusamaks muudavad. Seesuguseid artikleid on ka internetis lausa jalaga segada, ent toome siinkohal Sinuni 9 nippi, mida isegi kasulikuks peame.

 

Paki lahti nii vähe asju kui võimalik ja nii palju kui vajalik 

 

Pole midagi frustreerivamat, kui asjade kadumine reisi vältel. Ja millal asjad kaovad? Loomulikult siis, kui neid ühest kohast teise kohta tassida! Lihtsam on vältida asjade kadumist reisikohvrit täielikult mitte lahti pakkides. Hotellis viibides loo endale süsteem- näiteks kõik dokumendid aseta šeifi; kõik pesemisasjad vii kosmeetikakotis vannituppa; rahakott, võtmed ja akulaadija jäta kõik esikulauale. 

 

Külasta UNESCO lehekülgi 

 

Kui Su eesmärgiks on oma silmaga näha maailmapärandit ja otsid reisisihtpunkte just sellest soovist lähtudes, külasta https://whc.unesco.org/en/list/.

See on list kõikidest maailmapäranditest, mida Sa nägema pead!

 

Kasuta oma telefoni eesmärgipäraselt

 

Modernses maailmas on inimeste telefonid võimelised üllataval kombel paljuks. Kasutagem seda ruumisäästvat imet targalt, et tagada reisil olles endale sujuv probleemivaba kulgemine. Järgmiselt mõned soovitatavad aplikatsioonid, mis lihtsustavad su reisi-elu oluliselt.

 

Ühine kohalike facebooki gruppidega

 

Internetis on hulgaliselt veebisaite, mis aitavad Sul hõlpsalt oma reisi kavandada. Kui aga soovid ajakohast teavet, siis on parim viis küsida otse kohalikelt. Sisesta lihtsalt selle koha nimi, kuhu reisid, Facebooki otsingusse, kliki vahekaardil „Grupid“ ja vaata, mida leiad.

 

Soeta korralik seljakott 

 

See võib Sulle esmapilgul raharaiskamine näida, ent Sa veel tänad end ühe kvaliteetse koti eest, mis mahutab kõike vajalikku ja ei lagune Sul seljas. Kuluta see lisa 30 eurot ja vali üks väärt märss, mis teenib Sind kaua.

Häid turvalisi seljakotte leiad näiteks siit.

 

Otsige ülikooli lähedal asuvaid majutusvõimalusi

 

Ülikoolipiirkond on teinekord suurepärane peatumispaik, sest seal on enamasti turvaline; seal asuvad üsna taskukohased ja maitsvad söögikohad; seal on palju pisikesi supermarketeid ja lõbus ööelu vist ei vaja mainimistki!

 

Ärka varakult ülesse

 

Jah, tõsi ta on, et reisimine on just nimelt lõõgastumiseks, ent kui tahad paljut näha, tasub varakult jalad alla seada. Päikesetõusuga ärkamises on nii mitmeid eeliseid. Mõned siinkohal järgnevalt:

  • Hommikuvalgusega saab teha imeilusaid reisifotosid
  • Väljas liigub märksa vähem turiste
  • Pikanäpumehed ja muud kratid magavad veel õndsat und
  • On vähem liiklust
  • Kui Sul on reisimiseks vaid paar päeva, siis see laiendab su võimalusi
  • Kuuma kliimaga riikides on hommikuti suurepärane võimalus vältida suurt leitsakut

 

Õpi turul kauplema

 

See võib Sulle olla veidi hirmutav, frustreeriv ja isegi piinlik, ent paljudes maailma riikides on see igapäevaelu lahutamatuks osaks. Kui aga arvad, et teed mitte kaubeldes kohalikule müüjale teene, siis sellega Sa eksid. 

 

Telli giidiks mõni kohalik elanik

 

Kohalik giiditeenus on fantastiline võimalus õppida reisi sihtpunktide ja külastatava riigi kohta. Ehkki teenus on lisakulutus, annab see juurde huvitavaid  teadmisi kohalikust elust ja olust, ning pealekauba toetad Sa seda teenust kasutades kohalikku inimest.