Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .
Lendudele, mis on tühistatud COVID-19 leviku tõttu, puudub õigus kompensatsioonile. Piletiraha tagasisaamiseks tutvu lennureisi eest vastutava lennufirma eeskirjadega.

Žestid, mis sind reisil olles piinlikusse olukorda jätavad

Jaanuar 29, 2020 Nõuanded

Võimalik ja tõenäolinegi, et sa kohalikku keelt ei valda, ent proovi meelde jätta mõned etiketisoovitused, kui viibid välismaal. Kõik, alates lihtsast käeviibutusest kuni selleni, kuidas sa sööd, võib osutuda välisriigis hoopistükis solvanguks! 

 

Jaapanis ära kunagi vala täis oma klaasi!

 

Januned Jaapanis? Kui tarvitad seltskonnas alkoholi, siis Jaapanis peetakse viisakaks üksteise joogiklaasi täitmist. Kui su tassike on tühi ning soovid joogipoolist juurde, siis proovi näiteks mõne sõbra klaasi täita, kes on sinuga sarnases olukorras, ning seepeale jää lootma, et seltskonnas keegi märkab ja peab heaks ka sinu klaasi täitmist.

 

Pöial püsti žest pole niivõrd hea mõte… 

 

Kui külastad Iraani, Afganistaani, Nigeeriat, Taid või Kreekat, siis tea, et see tavapäraselt heakskiitu väljendav käeliigutus osutub neis riikides teist inimest solvavaks.

 

 

Hoidu söömisest vasaku käega 

 

Mitmed kultuurid, kes kätega söövad, reserveerivad oma vasakud käed tualeti kasutamiseks. Seega kui on toimumas mõni ühissööming, siis võid kindel olla, et su kaaslased kaotavad oma isu sootuks, kui näevad sind mõlema käega toitu sisse ahnitsemas.

 

Lilledest Ukrainas

 

Kui saadad Ukrainas südamedaamile paarisarvus lilli, siis tea, et see pole sugugi romantiline lüke. Paarisarv lilli on mõeldud nimelt matusekimpude jaoks, seega oma sõpradele saada paaritu arv õisi. 

 

 

V

 

Nimetissõrmest ja keskmisest sõrmest moodustatud V-tähe kujutis tähendab Suurbritannias võitu ning Põhja-Ameerikas rahu. Seejuures on tähtis, et peopesa oleks suunatud väljapoole. Vastupidisel juhul tähendab see žest Austraalias olles aga hoopis põrgusse saatmist.

 

Jootrahast

 

Kui Ühendriikides viibides paistad ebaviisakana ettekandjale jootraha mitte jättes, siis vastupidi on see hoopis Jaapanis ja Lõuna-Koreas, kus sa ebaviisakaks osutud jootraha jättes. On tõenäoline, et su jäetud jootraha tagastatakse sulle ning  mainitakse sulle sealjuures, et jätsid liiga palju jootraha. Mõnikord lisatakse su arvele n-ö teenutasu, mida aga on mõistlik maksta. 

 

Okei

 

Pöidlast ja nimetissõrmest moodustatud ring tähendab okei või hästi. Ka sukeldujad annavad selle liigutusega üksteisele märku, et kõik on korras. Prantsusmaal tähendab see žest aga ümmargust nulli või väärtusetut. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antud blogipostituse jaoks on materjali kogutud järgnevatest allikatest:

https://naisteleht.ohtuleht.ee/661481/10-zesti-mis-voivad-su-reisil-olles-piinlikku-olukorda-panna

https://www.smartertravel.com/surprising-ways-to-offend-people-in-other-countries