Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Viimase minuti lennupiletid – utoopia või iga reisihimulise täitunud unelm?

Aprill 17, 2018 Uudised

,,Lähen lennujaama ja istun järgmisele, sentide eest saadud, lennule ja lendan kaugele ära’’. Selline mentaliteet on eelkõige tuntud filmi- ja teleekraanilt. Siiski on lennuhuviliste seas levinud arvamus, et viimase minuti lennupileteid müüakse ära justkui mitte millegi eest.

Seega, mis saab, kui otsustad, kohver ühes ja piletita pass teises käes, lennujaama lihtsalt kohale ilmuda?

 

Vastus: ilmselt mitte midagi enneolematut. Väga suure tõenäosusega ei oota Sind lennujaamas suur silt, millel kirjas: ,,Tallinn-New York! Viimase hetke pakkumine 20€ eest!’’

 

Ning seda mitte ainult seetõttu, et piletikioskid erinevates lennujaamades on üsnagi mööduvaks kujunev nähtus, vaid ka internetist leitud, niinimetatud ‘Last Minute Deals’, on tihtipeale kõike muud kui rahakotisõbralikud.

 

Kuigi võib tunduda loogiline, et vabade kohtade olemasolul langetaksid lennuliinid mõned tunnid enne õhku tõusu kordades oma piletihinda, lootuses vabaks jäänud kohti täita, ei ole see sageli enam reaalusus.

 

Esiteks mängib rolli inimloomus ja meie imepärane võime kohanduda olukordadega, mis meie elu mugavamaks (või oluliselt odavamaks) teevad. Kui lennufirmad alati loetud tunnid enne lennu väljumist hindu langetaksid, ei ostaks paljud inimesed enam pikalt ette ning lennuliin ei müüks piisavas koguses tavahinnas pileteid. Milleks, kui otse enne lendu saab kordades odavamalt?

 

Teiseks- suurelt jaolt on need reisijad, kes vahetult enne lendu pileteid ostavad, need väsinud ärinaised ja –mehed, kes töö pärast reisivad ja kelle lennud nagunii firma kulule kantakse. Mitme päevaselt konverentsilt pääsenu on nõus võtma ka mõnisada eurot kallima lennu, peaasi, et saaks nimesildi kaelast heita ja kiirelt koju. Niisiis, milleks müüa odavalt kui on ka kliente, kes normaalhinnaga ostavad?

Kuid, kuidas siiski leida neid, vast müütilisi, viimase hetke soodustusi?

Esimene võimalus, kuidas ennast odavate hetkepakkumistega kursis hoida, on tänapäeva üks olulisemaid teabekanaleid: sotsiaalmeedia. Jälgides erinevaid lennufirmasid ja piletimüüjaid kanalites nagu Twitter, Facebook ja FlyerTalk, võid saada osa välkpakkumistest.

 

Teine võimalus, kuidas leida pilet, mis viimasel hetkel veidi odavam juhtub olema, on lennata lendudega, millega paljud reisijad lennata ei soovi. Väga varajased või hilisõhtused, samuti ka nädalakesksed lennud on reeglina vähem broneeritud ja seega on tõenäolisem just nendele lendudele odavamaid pakkumisi leida.

 

Kui oledki leidnud mõne imepärase pakkumise, saame soovitada vaid üht – pea meeles, et tasuta (või peaaegu tasuta) lõunaid ei ole olemas. Tee kindlaks, millised on Sinu õigused pagasi ning lennu hilinemise või tühistamise korral, sest neid aspekte tihitipeale poolmuidu saadud pileti puhul ei mainita. Tähtis on siinkohal kindlasti meelde jätta, et reisikindlustus ja vähem või rohkem riskantne reisimine käivad käsikäes ning kindlustus on igal juhul miski, mida tõsiselt kaaluda. Ja kui midagi lähebki valesti, ära ülearu muretse – meie Lennuabis oleme alati valmis Sind aitama.

 

Inspiratsiooni on saadud järgnevatest allikatest:

https://www.nerdwallet.com/blog/finance/last-minute-flights-find-cheapest-fares/

https://www.telegraph.co.uk/finance/personalfinance/money-saving-tips/10436849/Why-flights-are-cheaper-at-the-last-minute.html

http://time.com/money/4868436/are-flights-cheaper-last-minute/

https://www.westjet.com/book/last-minute-flights