Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Vead, mida esimest korda lennates teed

Oktoober 23, 2019 Nõuanded

Õnnitlused, oled broneerinud oma esimese lennu! Sinu ja sujuva esmase lennukogemuse vahel on veel vaid mõned sammud. Kui oled nagu enamik inimesi, võib millegi uue, nagu lennuki salongis viibimine, olla esmakordselt veidi hirmutav. Ehhki mitte iga esmakordne lendaja ei aja segamini avariiväljapääsu ust tualeti omaga, on siiski mõned sagedased vead, mida esmakordselt lendajad teevad. Õnneks on neid vigu lihtne vältida teades järgnevaid enamlevinuid apsakaid.

 

Unustad broneerida endale kindel istekoht

 

Kui eelistad vahekäikude või akende juures istumist keskmistele istmetele, vali iste kindlasti varakult. Suurt tähtsust ei oma see lühimaalendudel, küll aga pikamaalendudel. Akna ääres või vahekäigu juures istudes on rohkem võimalusi puhkeasendite leidmiseks. Kui unustad, või ei saanud istekohta lennupileti ostmise ajal valida, saad seda ka tagantjärgi teha. Logi lennufirma veebisaidile ja seejärel kasuta SeatGuru Seat Maps abi, et leida endale vabade kohtade olemasolul võimalikult meelepärane istekoht. Teine võimalus on liituda Expertflyer’i veebisaidiga, mis annab märku, kui sulle  meelepärane koht peaks vabanema.

 

Pakid liiga palju asju kaasa

 

Reisile minnes kehtib pakkimise puhul üldreegel, et kui pakkima asud, siis pea meeles, et tegelikult ei vaja sa niivõrd palju asju, nagu sa arvad end vajavat. Pakkimist lihtsustab Travel and Leisure väljaande põhjalik artikkel, mis teeb esmakordsele lendajale puust ja punaseks selgeks, mida reisile võtta, mida jätta. Tasub silm peal hoida ka Lennuabi blogil, sest ka meie sulest on varsti ilmumas artikkel kohvri pakkimisest.

 

 

Unustad kontrollida oma passi kehtivusaega

 

Kuna enamikes Euroopa riikides saab reisida vaid ID kaardiga, ei pruugi algaja lennureisija selle peale tullagi, et vaja võiks minna passi. Veel vähem mõeldakse passi kehtivusaja peale. Kui aga pass pole kehtiv või on see kehtiv vaid veel mõni nädal peale reisi lõppu, ei lasta sind isegi Tallinnast lennukile. Seega tuleb kindlasti juba enne lennupiletite ostmist lugeda põhjalikult läbi soovitud riiki sisenemise tingimused ning seejärel kontrollida üle pass ning veenduda, kas kõik on korras.

 

Sa ei kontrolli üle oma teekonna detaile

 

Ajatsoonide vahel reisides võib teinekord vägagi segadusse sattuda. Seetõttu on mõistlik oma teekonna peamised punktid kõik mitmekordselt üle kontrollida. Lennuaegu kontrollides pead arvestama ajavööndite ning lennujaamadega. Veendu, et vahejaam, kuhu maandud, on sama, kust hiljem edasi lendad. Kui need on aga erinevad, siis tee kindlaks, kas sul on piisavalt aega ühest lennujaamast teise liikumiseks. Ühtlasi tasub üle kontrollida ka lennupiletid, kas su nimi on neil ikka õigesti kirjutatud. Ajal, mil kõik oma lennuga seonduvad dokumendid läbi uurid, on mõistlik ära kinnitada ka kõik tehtud broneeringud- lennud, hotellitoad, tehtud broneeringud bussi- ja rongisõitudele, turismigruppides osalemine jms.

 

 

Oma tihedasse graafikusse eksimine

 

Õige suhtumise korral võib reisil ära eksimine olla väga lõbus. Niiöelda vale pööre võib sind juhtida uude põnevasse naabruskonda, kuhu muidu ehk ei satukski. Kui oled aga leppinud kokku mõne koosoleku või kiirustad bussijaama, et sõita järgmisesse linna, siis veendu esmalt, et tead, kuhu minema pead. Kiirustades võib eksimine olla aga äärmiselt stressirohke. Selleks võta kaasa kas linnakaardid või lae telefoni alla rakendused, mis võimaldavad kaarti ka ilma internetita kasutada.

 

Sa ei kontrolli oma telefonipaketti

 

Enne koduriigist lahkumist võta ühendust oma teenusepakkujaga, et osta andmeside rändlusteenust ja rahvusvahelist kõneteenust. Kui sa ei soovi oma telefoni reisi ajal aktiivselt kasutada, lülita kindlasti andmeside rändlus välja, vastasel juhul riskid sa tõeliselt kopsaka telefoniarvega. Lisaks lae enne reisi alla reisirakendused, mida hotelli wi-fi’s kasutada saad.

 

Unustad panka teavitada reisile minemisest

 

On vaid vähesed asjad frustreerivamad kui see, et su pangakaart külmutatakse reisil olles, sest pank arvab, et see on varastatud ja kellegi kolmanda isiku kasutuses. Kui sa tavaliselt ei reisi ja ühtäkki kasutad oma pangakaarti kusagil kaugel lennujaamas, siis võibki pank sellest valesti aru saada ja ohutusabinõusid silmas pidades kaardi külmutada. Kui teavitad panka oma reisist, siis ei tohiks selliseid asju juhtuda.

 

Sa ei süvene sihtkoha uurimisse

 

Vabakava on väga lõbus, kuid ometi tasuks teada, millised on reisi sihtkoha võimalused ja variandid. Tasub end kurssi viia kohaliku riigi kommetega, jootraha andmise poliitikaga, kauplemise viisidega ja taksohindadega. Leia sihtkohas vähemalt üks hea restoran ja üks ajalooline koht.

 

Sa planeerid üle

 

Enamasti võetakse naeruväärselt lühike puhkus, mis tähendab, et reisi vaatamisväärsused, kultuur, toit ja lõõgastus peavad kõik kenasti nädalasse-kahte ära mahtuma, seega üritatakse iga reisipäev viimseni täis planeerida. See aga pole sugugi lõbus, vaid sootuks väsitav ja tõenäoliselt vajad peale puhkust veel üht lisapuhkust, et end välja puhata. Parem on välja valida mõned kindlad kohad, mida kindlasti näha ja kogeda tahad, ning ülejäänu ajakava vabaks jätta.

 

Sa ei riski

 

Sa oled reisil, seega võta omaks uus sihtkoht. Ära pelga suhelda kohalikega, maitse kohalikku toitu, avasta naabruskondi ja sukeldu uude ümbrusesse. 

 

 

Sa satud paanikasse

 

Järgige Douglas Adams’i nõuannet ajakirjast The Hitchhicker’s Guide to the Galaxy: ”Kõige olulisem asi, mida üks reisija peab meeles pidama, minnes läbi aja ja kosmose, või reisides lihtsalt Cleveland’i, on järgmine: ärge paanitsege!”. Ja nii ongi, nii kodus kui ka reisil olles võib juhtuda igasuguseid ebameeldivaid asju. Muidugi on masendav, kui rongipiletid kaovad või näiteks hotelli broneering ei kehti, paanitsemine ei aita millelegi mitte kunagi kaasa. Säilita kainet mõistust ja tõenäoliselt on sul hiljem mõni vahva lugu rääkida.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seekordse artikli loomiseks on kasutatud järgnevat allikat:

https://www.travelandleisure.com/airlines-airports/first-time-flying-mistakes?utm_source=facebook.com&utm_content=link&utm_term=EA7F0FAE-E15B-11E9-BA51-79053A982C1E&utm_medium=social&utm_campaign=travelandleisure_travelandleisure