Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Üksi reisile! Põhjused, miks peaksid seda vähemalt kord elus tegema

Oktoober 2, 2020 Nõuanded

Pere ja sõpradega reisimine võib olla uskumatult tasuv kogemus, liites meid ühtsemaks koguks eluks. Nii aga võib enamikele tunduda, et üksinda reisimine oleks justkui vähem rikastav, tuues põhjuseks seikluste ja kogemuste jagamisvõimaluse puudumise oma lemmikinimestega. Paljudel veteranränduritel on aga mälestusi erakordsetest, silmi avavatest sooloreisidest, hiilgavatest leidudest, mida nad vaid üksinda teele asudes märgata said, ja tegevustest, mida nad poleks ealeski teinud kellegagi koos olles. Miks siis mitte reisida üksinda? Toome artiklis välja mõned head põhjused, mis võivad sind meelitada asuma üksinda teele.

 

Pilt on illustratiivne

 

Keskendud rohkem sihtkohale

 

Tuttavate inimeste puudumine, kellega pidevas suhtluses olla, sunnib sind keskenduma hoopis ümbritsevale. Suunad kogu oma tähelepanu sinna, kus oled, mitte kellega oled. See on ilmselt põhjus, miks paljud rändurid teatavad erksamatest mälestustest oma sooloreiside aegadest- kogu nende tähelepanu on ümbritsevale suunatud.

 

Tutvud rohkemate kohalikega 

 

Kui sa ei saa jääda lootma sellele, et su reisipartner teeb sulle hommikusöögi välja; saad vestelda temaga igava rongisõidu ajal või kasutada tema abi kohalikega suhtlemiseks tema parema keeleoskuse tõttu, pead end kokku võtma ja ise pöörduma kohalike suunas, hoolimata teinekord sellest, kas otsid inimlikku kontakti või mitte. Üksikreisija tundub ka ohutum ja paremini ligipääsetavam. Kui oled sõbraga, siis on ahvatlevam rääkida omavahel ja ka kõrvalolejatele ei tundu vestlusesse sekkumine kuigi kena. Kui aga oled üksi, on sinuga lihtsam vestlusesse astuda, ja loomulikult ka vice versa.

 

Pilt on illustreeriv

 

Üksi reisimine kasvatab enesekindlust

 

Üksinda reisimine võib teinekord olla üksildane ja isegi rahutuks tegev, vahel ka ärevuse allikaks. Kuid kui suudad end ummikust välja lülitada ja aru saada, kus komistasid või mis sind täpsemalt rahutuks teeb, siis see võib sulle anda uue hingamise, kindlustunde ja usu endasse. Kõik ei pruugigi alati plaanipäraselt minna. Kui satub ette raskeid ja ebamugavaid üllatusi, siis neid ületades saad sa kindlasti tugevamaks ja enesekindlamaks ning see mõjutab tublisti ka sind tulevikus, sest sa rakendad oma enesekindlust ka oma igapäevaelus.

 

Saad enese kohta rohkem teada

 

Omaette maailmas seigeldes pead ikka lõpuks silmitsi seisma endaga, sellega, kes päriselt oled, millest hoolid ja mida oma ajaga teha tahad. Sõprade, partnerite ja perega reisides arendad ühtset liitu, kuid üksi rännates leiad end. Seda kinnitab ka meie kirjandus, kus üksi rändamine on müütide, romaanide ja mälestuste keskmes. 

 

Kas oled kunagi üksi reisinud? Meenuta hetkeks oma parimaid mälestusi aegadest, kui rändasid ihuüksinda suures ilmas.

 

 

Kasutatud allikas:

Smartertravel.com

Pildid:

Pexels.com