Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .
In relation with COVID-19, all flights from the date 11.03 onwards most likely have no right for compensation.

Tegevused, mida enne reisile minekut tegema peaksid

Detsember 4, 2019 Nõuanded

On õhtu enne reisi – päev enne pikalt oodatud puhkust, millest oled juba mitu kuud unistanud, kuid enne oma reisi alustamist peaksid veel mõned olulised sammud tegema. 

Selleks, et reisimine sujuks ja ei tekiks tõrkeid, on mõistlik enne reisi teha ”eeltööd”. Internetis leidub igasuguseid näpunäiteid, mis sulle vägagi kasulikuks võivad osutuda.  Järgnevalt aga tegevused, mida veel oma to-do listist maha tõmmata.

 

Teavita reisist oma krediitkaardi ettevõttet.

 

Krediitkaardi töötamise tagamiseks reisi ajal peab krediitkaardiettevõte teadma sinu reisiplaane. Soovitame aga pangale helistada, selle asemel, et neid oma reisist teavitada veebivormi või e-maili kaudu. Ja veel üks oluline asi- veendu, et krediitkaardil oleks ikka reisimiseks piisavalt vahendeid.

 

Võta ühendust oma mobiilioperaatoriga.

 

Reisid välismaale? Helista oma teenusepakkujale, et nad saaksid sulle seadistada kõige efektiivsema paketi, kus helistamine, sms’ide saatmine ja internetiühendus oleksid sulle alati tagatud. Paljud mobiiltelefoniettevõtted pakuvad klientidele ka taskukohaseid päevapasse rahvusvaheliste kõnede ja sõnumite jaoks.

 

Teavita välisministeeriumit oma reisist.

 

Välisministeerium tuleb siis appi, kui sihtkohas peaks juhtuma midagi väga ootamatut. Kui sa ei ole end aga ära registreerinud, ei tea ametnikud sind kusagilt ka otsida ja oodatud abi võib jääda hoopis saamata.

 

Tee passist koopia.

 

Välismaal end juhiloaga identifitseerida ei saa, seega on passi või ID kaardi olemasolu äärmiselt oluline. Kui keegi peaks aga su koti ühes dokumendiga ära varastama, tuleb kasuks, kui oled kohvrisse ka dokumendist koopia ära peitnud. Nii saad end alati ametivõimudele identifitseerida ja ka ajutise passi väljastamine muutub märksa kiiremaks.

 

 

Kinnita kõik tehtud broneeringud.

 

Kontrolli uuesti üle kõik tehtud broneeringud: olgu see lend, hotell, autorent, restoran, vaatamisväärsused ja muud teenused, mida oled kavandanud. Sa ju ei soovi üllatusi registreerimisletis…

Kui Sul on juurdepääs printerile, pole kinnituste väljaprintimine sugugi halb mõte. Kui sa seda teha ei saa, kirjuta paberile kinnitusnumbrid (ja klienditeeninduse telefoninumbrid) ja hoia paberit oma rahakotis.

 

Maksa ette arved, mille maksetähtaeg on reisi ajal.

 

Sa ju ei soovi hilisemaid üllatusi suuremate arvete näol…Veendu, et kõik eluasemekulud ja muud igakuised arved oleksid tasutud enne reisile minekut.

 

Kontrolli ilmateadet.

 

See võib tunduda ilmne, aga sellegipoolest väga paljud reisilised unustavad reisi sihtkoha või reisilt koju naastes kontrollida ilmaprognoosi.

 

 

Söö või anna ära kiiresti riknev toit.

 

Viimane asi, mida sa soovid, on naaseda koju, kus külmkapist tulenev aroom on hingemattev. Enne reisile minekut pese nõud ja kraanikauss ning vii prügikast välja.

 

Kui reisid lisapagasiga, siis paki ka käsipagasisse mõned riided.

 

Kunagi ei tea, millal lennufirma juhtumisi su kohvri teise riiki saadab, mistõttu tasub alati käsipagasis kaasas kanda veel lisapaari sokke, aluspesu ja kui mahub, siis kulub marjaks ära ka teine särk. Niiviisi talitades ei jää sa hätta, kui pead veel päeva või kaks oma pagasit ootama.

 

 

Ära unusta reisikindlustust!

 

Viimane ja sugugi mitte vähem olulisem – tee endale reisikindlustus! Sa ei tea kunagi, mis võib reisil olles sinuga juhtuda, seega tasub kindlasti ära kindlustada nii tervis kui ka pagas. Siis saad kompensatsiooni ka juhul, kui lennufirma peaks pagasi ajutiselt ära kaotama.

 

 

 

Kasutatud kirjandus:

https://www.travelandleisure.com/travel-tips/things-to-do-before-you-go-on-vacation

https://reisile.postimees.ee/3998781/25-asja-mida-enne-reisile-suundumist-tegema-peaksid