Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Siseturism kasvab vaatamata turismisektori suurele langusele

September 9, 2020 Uudised

Pilt on illustreeriv

 

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) teatel on Eesti turismisektorit rängalt tabanud languse taustal hakanud kasvama siseturism, vahendas BNS. Kasvu mõjutas muu hulgas turismiarenduskeskuse edukas siseturismi kampaania.

Esmaspäeval avaldatud statistikaameti andmetel kasvas Eestis majutusettevõtetes ööbinud siseturistide arv tänavu juulis eelmise aasta sama kuuga võrreldes 8 protsenti ja nende ööbimiste arv 7 protsenti. Nagu juunis, nii ka juulis lisandus siseturistide ööbimisi kõige enam Pärnus ja seejärel Ida-Virumaal. Mõlemas paigas püstitati rekord: Pärnus kasvasid siseturistide ööbimised võrreldes senise rekordiga 53 protsenti, Ida-Virumaal 39 protsenti.

 „Võib arvata, et luksuslikku kuurortlinna Pärnusse tehti üksjagu reise, mis olid esialgu mõeldud suuremate kuludega välisreisidena. Ida-Viru fenomeni saab aga seletada mitme asjaoluga. Kindlasti on heade tulemuste taga Ida-Viru tugeva turismiklastri aastatepikkune töö ja enda selge positsioneerimine Eesti seiklusmaana. Ent ka meie siseturismi kampaania mõju uuring näitas, et see andis kõige enam reisiinspiratsiooni noortele ja venekeelsetele inimestele, kes võisid puhkuse ajaks just Ida-Virumaad avastama minna,” selgitas turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik.

„Turismi jaoks seniolematul aastal tegime erandkorras kõrghooaja kampaania siseturistidele ja kõrvutades kampaania mõju uuringu tulemusi reaalsete turismitulemustega on nende vahel näha selget seost,” ütles Liina Maria Lepik. „Saime ühiselt turismipiirkondadega kõrghooajal enamikus Eesti maakondades siseturismi raskele ajale vaatamata kasvama, mis on seda hinnatavam saavutus, et näiteks tavapäraselt väga siseturismi lembeses Soomes tuli juulis lisaks välisturismi suurele langusele kaks protsenti miinust ka siseturismis,” lisas ta.

Kui siseturismi mõista laiemalt kui majutusettevõtetes veedetud ööd, kasvas see Lepiku sõnul rohkemgi, arvestades, et suvisel ajal kasutasid paljud ka autosuvilate ja telkimisvõimalusi: „Lisaks on Eesti väike ja paljudest kohtadest jõuab õhtuks koju tagasi, aktiivne ringiliikumine avaldab aga ka ööbimisteta positiivset mõju atraktsioonidele ja toitlustuskohtadele.”

Lisaks Pärnule ja Ida-Virule kasvasid siseturistide ööbimised juulis tunduvalt ka Tartus (+30%), Saare ja Valga maakonnas (+20%) ning mitmetes teistes maakondades. Samas on väga raskes olukorras jätkuvalt Tallinn, kus lisaks välisturismi mahtude järsule langusele vähenesid ka siseturistide ööbimised võrreldes eelmise aasta juuliga arvuliselt kõige rohkem (-36%). Samuti langesid vähese nõudluse tõttu ka Tallinna majutuse hinnad.

 

 

Vaata lisainfot järgnevatelt lehekülgedelt:

 

Siseturismi kampaania

Majutusettevõtete statistika jaanuarist juulini

Siseturismi kampaania mõju-uuring

 

Allikas:

https://reisijuht.delfi.ee