Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Populaarseimad suveniirid, mida reisilt kaasa tuua

November 23, 2020 Nõuanded

Meil kõigil on rohkelt videosid ja fotosid käidud reisidelt, aga midagi erilist on neis meenetes, mida reisidelt endile ja lähedastele kingiks kaasa ostame. Olgu suveniir valmistatud Hiinas või kohalike käsitöö, mälestust möödunud retkest hoiab see ikkagi elus.

Et hoida sind pingsalt mõtlemast, mida kallile emale reisilit kaasa tuua, siis sinu elu hõlbustamiseks toome artiklis välja populaarseimad suveniiride ideed.

 

Pilt on illustratiivne.

 

Kaardid

 

Kaart on seda tüüpi suveniir, mida leiad igast riigist, ja teadagi miks. Uues riigis või linnas ringi uitades vajad ju kaarti, mis aitab sul paremini tundmatus kohas orienteeruda. Ehkki oleme enamasti digitaliseerunud ja kasutame Google Maps abi, siis nende füüsilistes kaartides on midagi erilist. Kaarti käes hoides ja sellest aru püüdes saada on asjal hoopis teine tera kui ise mitte mõelda ja lasta end juhatada digitaalsel kaardil. Kaart on midagi enamat kui joonte sasimik paberil ja see on ka väga hea asi, mida reisilt suveniiriks kaasa võtta.

 

Pilt on illustreeriv.

 

Postkaart

 

Postkasti maandunud postkaart teeb igaühe meele heaks. Saada reisil olles postkaart iseenda kodusele aadressile või naabrile, kõik tunnevad sellest lihtsast, aga niivõrd omapärasest asjast ja ka žestist endast rõõmu. Pealegi on see väga lihtne ja odav idee suveniiriks.

 

Külmkapimagnet

 

Külmkapimagnet ei tule just üllatusena, aga olgem ausad, et vahva on külmkapile koguda magneteid, mis jäävad meenutama sulle külastatud paiku. Väga paljudel on külmkapimagnetite kogumine hobiks. Kindlasti teeb see mõne tuttava päeva, kui talle reisilt magneti kaasa haarad. Külmkapimagneteid osta pole ka teab mis vaev kellelegi, sest igas linnas, lennu- ja rongijaamas on meenete putkad, mis on tulvil magnetitest, millel erisugused naljakad kujutised ja magnetitest, millel kujutatud riigi tõmbanumbreid.

 

Kunstiteos

 

Kui pead lugu kunstist, siis võta ette üks jalutuskäik lähimasse kunstipoodi ja soeta suveniiriks midagi sootuks teistsugust. Reisilt kaasa ostetud ainulaadne kunstiteos jääb su seinal möödunud retke kaunilt meenutama ja ühtlasi on see vahvaks kõneaineks külalisi kostitades.

 

Pilt on illustreeriv.

 

Kruus

 

See võib kõlada veidi igava meenena, ent kujuta ette, kuis jood iga hommik kohvi sellest kruusist, mida reisilt kaasa haarasid. Mõnusad hommikused kohvipausid on ühtlasi hea moment pilgu tagasi heitmiseks ja meenutamiseks, mida kõike põnevat viimasel reisil kogetud sai.

 

Raamat

 

Osta raamat kohalikust raamatupoest, ideaalis kohaliku kirjaniku sulest ilmunud teos. See tutvustab ja jääb sulle meenutama kohalikku kultuuri. Miks ka mitte osta teos kohalikus keeles, hiljem on päris põnev ajaviiteks endale võõras keeles raamatut tõlkida ja sellest igasugu tarkusi avastada.

 

Tätoveering

 

Kui oled tätoveeringute austaja ja oled suhtumisega, et sinu keha on su lõuend, siis miks mitte võtta julgus kokku ja lasta suveniir enda nahale igaveseks maalida. Tätoveeringusalongi valides aga ole tähelepanelik ja loe inimeste tagasisidet, sest mitte iga salong ei järgi hügieeninõudeid.

 

Pilt on illustratiivne.

 

 

Artikli jaoks on inspiratsiooni ammutatud järgnevalt leheküljelt:

traveldailynews.com

Pildid:

Pexels.com