Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Mobiilirakendused, mis lihtsustavad reisimist

September 17, 2019 Nõuanded

Reisiäppe on tuhandeid, aga olgem ausad, mitte kellegi telefonis pole kunagi küllalt ruumi, et neid kõiki aplikatsioone oma telefoni mahutada. Selle artikliga aga toome Teieni mõned olulisemad rakendused, mis võivad Teile reisil olles suureks abimeheks osutuda.

Mugav on tekitada oma telefoni pealehele spetsiaalne reisikaust, kuhu koondad kokku kõik need soovitatud rakendused. Niiviisi leiad need kõik vaid näpuvajutusega ühest kohast.

 

 

Google Maps

 

Loomulikult on selles nimekirjas esimene Google Maps. Seal saad sihtkohti alla laadida, nii et Sul ei tarvitse data roaming’u pärast muret tunda. Google on katnud oma päris täpse kaardiga peaaegu kogu maailma. Üle 220 riigi ja territooriumi ning miljoneid kohalikke kohti, kus kvaliteetselt aega veeta. See näitab ära lähedalolevad kohvikud, teatrid, vaatamisväärsused ja aitab Sind bussi- ja metrooreisidel ning näitab välja kõige mõistlikumad marsruudid. 

 

Airbnb

 

Airbnb on hea alternatiiv hotellidele. Korter oma köögiga on rahakotisõbralikum ja märksa personaalsem, sest lisaks mõistlikumale hinnale saavad külalised Airbnb vahendusel oma vastuvõtjaga otse suhelda ja saada ka soovitusi, kuhu võõras linnas minna. Airbnb rakenduse võluks on ka see, et seal pakutakse varieeruvaid majutuse variante- alates madratsist kellegi kohaliku elutoas kuni luksuslike privaatvilladeni välja. Airbnb on väga hea majutusvõimalus väikese seltskonnaga reisides.

 

Uber

 

Uber on turvaline taksoteenus, mis sõidutab sind sularahavabalt ja GPS’i abil punktist A punkti B, seega saad ka ise trajektooril silma peal hoida. Uberi hind jääb võrreldes kohaliku taksoteenusega enam-vähem samale tasandile, vahel isegi madalamale. 

 

Like a local

 

Like a local on äpp, mis aitab Sul avastada neid turistidele enamjaolt tundmatuks jäävaid kohti, kus kohalik rahvas kõige meelsamini viibib. Lika a local’i rakenduses on kohad märgitud kohalike endi poolt, kes on vastavas riigis aastaid elanud, seega saad kindel olla, et selle rakenduse abiga leiad ülesse kõige ägedamad underground baarid. Stiilipunktid selle eest, et Like a Local on eestlaste endi poolt loodud rakendus.

 

Duolingo

 

Duolingo keeleõppimise rakendus on sobilik kõigile, kes end reisisihtkohas tõelise kohalikuna soovivad tunda. Äpp teeb keeleõppe lõbusamaks ning õpetab olulisemad väljendid kerge vaevaga selgeks. Paranda oma rääkimise, lugemise ja kirjutamise oskust mängides samal ajal mängu! Vastates rakenduses esitatavatele küsimustele täiustad Sa oma sõnavara ja grammatika valdamist.

 

Trabee Pocket

 

Et omada võimalikult täpset ülevaadet oma kulutuste üle, soovitame paigaldada telefoni mobiilne rahakott- Trabee Pocket. Tõenäoliselt koostad enne reisi eelarve, kuid elu, eriti veel üks meeleolukas reis on täis ootamatuid väljaminekuid ning kõike ette näha pole sugugi võimalik. Trabee Pocket rakendusse saad sisestada arveid kohalikus valuutas, ning näed nende väärtust ka eurodes. Ühtlasi saad kõiki oma kulutusi jälgida nii päevade kui ka kululiikide lõikes.  

 

XE Xurrency

 

Euroopas ringi reisimine on meie jaoks üsnagi mugavaks tehtud, sest enamjaolt kõikjal on kasutusel euro. Meie maailmajaos on riike alates Skandinaaviamaadest ja Suurbritanniast ning lõpetades mitmete Kesk-Euroopa riikidega, kus on eelistatud truuks jääda oma rahvusvaluutale. Veelgi kirjum on pilt kaugemal, kus tuleb orienteeruda jüäänide ning erinevate Aasiamaade dollaritega. XE Currency abil rahavaluutat eurosse ümber arvutades näed koheselt, kas kohalikul turul pakutav eksootiline suveniir näib mõistliku hinnaga olevat.

 

Prey

 

Prey on rakendus, mille abil saad jälitada oma telefoni, tahvel- või sülearvutit. Kui seade ära varastatakse, saab Prey kodulehel oma kasutajanimega sisse logides oma seadme üle kontrolli võtta: positsioneerida, sisse lülitada pildistamise funktsioon (telefon teeb vargast pilti, kui ta telefoni kasutama hakkab) ning lisaks saab panna telefoni helisema, mis on hea variant, kui telefon on ära varastatud Sinu lähedal (näiteks kohvikus, bussis, laevas).  

 

PackPoint 

 

PackPoint tuleb Sulle meelde asjad, mida väljasõidule kaasa pakkida. Kui teavitad rakendust, et lähed matkama või hoopis pidulikule õhtusöögile, siis PackPoint koostab nimekirja asjadest, mida Sul tõenäoliselt vaja võib minna. Äpp arvestab nii reisi pikkust, sihtkohta, tegevusi kui ka ilma ning annab lisaks ka konkreetseid soovitusi. 

 

Rome2Rio

 

Rome2Rio on mugav keskkond, nö uksest-ukseni otsingumootor, mis kuvab võimalusi, hindu, aegu ja isegi süsinikemissiooni!, olenevalt sellest, kas kavatsed lennata, sõita auto, bussi või metrooga. Ühtlasi pakub rakendus võimalusi leida ühest kohast nii lennupiletid kui ka rentida auto. Sisestage sihtkohaks mis tahes aadress või linn ja rakendus kuvab teavet majutuste ja vaatamisväärsuste ning pakutavate huvitavate tegevuste kohta.

 

Accuweather

 

Accuweather on lokatsioonipõhine ilmajaam. See on väga laia spektriga asukohtade mõistes, näiteks võib sealt leida kohti, mida mujalt ei leiagi. AccuWeatherit kasutab kogu maailmas iga päev rohkem kui 1,5 miljardit inimest, et see aitaks neil elu planeerida, äritegevust kaitsta ja päevast rohkem kasu saada. AccuWeather edastab ainulaadseid ilmaennustusi rohkem kui 100 keeles ja murdes ning pakub funktsiooni Superior Accuracy kõigile asukohtadele maailmas – rohkem asukohti kui mis tahes valitsuse või eraüksuse hallatavas ilmaallikas.

 

Tinder

 

Tinder on ülemaailmselt tuntud rakendus, mille abil on võimalik tutvuda erisuguste inimestega nii suhte kui ka lihtsalt sõpruse eesmärgil. Välismaal olles ja eelkõige üksidna reisides on tegemist väga hea rakendusega, et leida kohalikke lahedaid inimesi, kellega lõbusalt koos aega veeta. Tinder nimetab end kõige kuumemaks äpiks põhjusega, et nad päevas u 26 miljonil inimesel aitavad kokku saada.

 

 

Kasutatud kirjandus:

https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/the-50-best-travel-websites-8646338.html

https://digitark.ee/kumme-reisiappi-mida-sa-tegelikult-ka-kasutad/

https://tele2.ee/blogi/teletarkus/reisiselli-apid