Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Millistele vaktsiinidele mõelda enne reisi?

Detsember 10, 2020 Nõuanded

Pilt on illustratiivne

 

Nakkushaiguste vältimiseks on soovitatav reisijatel pöörduda vähemalt 4 nädalat enne reisi algust oma perearsti poole või reisimeditsiini kabinetti tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks.

Sealt saab infot ka teiste ennetusmeetmete kohta (nt hügieenireeglid, putukate hammustuste vältimine, ravimid, sh malaaria ravimprofülaktika vajadus).

Iga reisija peaks teadma, kas teda on vaktsineeritud vastavalt tema sünniaasta järgsele riiklikule immuniseerimiskavale. Reisija peaks olema vaktsineeritud mumpsi-leetrite-punetiste, lastehalvatuse- ning viimase 10 aasta jooksul (re)vaktsineeritud ka difteeria ja teetanuse vastu. Täpsema info riikliku immuniseerimiskava kohta leiab siit.

Täiendavad ennetusmeetmed (sh vaktsineerimise ja profülaktika soovitused, putukate hammustuste vältimine) tulenevad epidemioloogilisest olukorrast sihtriigis.

Riskipiirkonnas viibimisel on soovitatav tarvitada ainult ohutut joogivett ja toiduaineid ning järgida isikliku hügieeni nõudeid (sh pesta käsi).

Silmas tasub pidada, et mitmed vaktsiinid vajavad aega vajaliku mõju saavutamiseks. Näiteks kollapalaviku riskipiirkondade külastamisel Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas peavad reisijad olema vaktsineeritud kollapalaviku vastu vähemalt 10 päeva enne reisi alustamist, mille kohta vormistatakse „Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend / International Certificate of Vaccination or Prophylaxis” vastavalt IHR 2005 nõuetele.

Riigid, kus esineb kollapalaviku leviku oht ja riigid, mis nõuavad kollapalaviku vastast vaktsineerimist saabuvatelt reisijatelt on avaldatud WHO veebilehel.

Rohkem infot riikide kaupa võib leida WHO International Travel and Health veebilehelt.

Tutvuge enne reisi ka täiendava informatsiooniga epideemiate esinemise ning soovitatavate ennetusmeetmete kohta riikide kaupa, mida uuendatakse WHO ja ECDC operatiivsete andmete põhjal vastavalt epidemioloogilisele olukorrale.

Vaata vaktsineerimissoovitusi vastavalt sihtkohale siit.

 

Allikas:

www.vaktsineeri.ee

Pilt:

pexels.com