Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .
Lendudele, mis on tühistatud COVID-19 leviku tõttu, puudub õigus kompensatsioonile. Piletiraha tagasisaamiseks tutvu lennureisi eest vastutava lennufirma eeskirjadega.

Mida teha, kui lend on koroonaviiruse tõttu tühistatud?

Aprill 2, 2020 Uudised

Paljud riigid on lennuliiklust piiranud või riigipiirid sootuks sulgenud, et takistada Wuhanist alguse saanud koroonaviiruse levikut. See on aga põhjustanud lendude massilise tühistamise, mis siinkohal tähendab, et tegemist on erakorralise asjaoluga, mis kehtivaid eeskirju arvestades piiravad vedaja vastutust. Lennuettevõtjad peavad rangelt järgima reisipiiranguid ning kaitsma oma meeskonna ja reisijate tervist. Seetõttu ei ole klientidel õigus EU 261/2004 määrusest tulenevale kompensatsioonile.

 

Kui su lend tühistati koroonaviirusest tulenevate asjaolude tõttu…

 

…Siis tea, et lennufirma peab tagastama rahasumma ostetud lennupileti eest VÕI kui olukord on raugenud ja lennud on ümber korraldatud, siis korraldama sulle alternatiivse lennu, mis sind soovitud sihtriiki lennutab. Kui ettevõte sulle piletit ei kompenseeri või uut reisi tulevikus ei korralda, siis Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kodulehel on avaldatud ametlik info tarbijate õiguste kohta. Nende nõuandeliini number on +372 6201707.

 

Mida teha, kui tahad reisilt koju pöörduda, aga pole selleks veel võimalust leidnud? 

 

Eestisse saamise võimaluste leidmiseks soovitame pöörduda reisifirmade poole, aga kui neist abi pole, siis võta ühendust välisministeeriumiga numbril +372 5301 9999. 

Välisministeeriumi reisiinfo transiidi- ja lennuvõimaluste kohta: https://vm.ee/et/uudised/kriisimeetmetega-seotud-reisi-ja-konsulaarinfo-3003

 

Viibid välismaal ja sul on koju naasemiseks lennupilet planeeritud lähikuule, mis ei ole veel tühistatud.

 

Hetkel on olukord väga kiires muutumises ning riigid kehtestavad koroonaviiruse leviku tõkestamiseks piiranguid väga lühikese etteteatamisega. Arvesta, et hetkeseisuga kriis pigem süveneb kui leeveneb ning piiranguid tuleb pigem juurde. Mida pikem ning mida enamate vahemaandumistega on su reis planeeritud, seda suurem on tõenäosus, et mõni planeeritud lennuühendus ei pruugi toimida. Kui soovid kindlasti Eestisse naasta, tuleks seda teha võimalikult kiiresti, kui võimalik, siis suisa lähipäevil.

 

Said lennupileti Eestisse naasemiseks. Mida peaksid praegu reisimise juures silmas pidama?

 

Mine lennujaama varakult, et registreerida end esimeste seas pardale. Kui sul siiski tekib lennule saamisega tõrkeid, siis helista otsekohe välisministeeriumisse +372 5301 9999.  Mida rohkem on aega alates probleemi ilmnemisest kuni lennu väljumiseni, siis seda suurem on tõenäosus, et välisministeerium saab probleemi õigeaegselt lahendatud.

 

Millega peaksid arvestama, kui viibid välismaal ning ei kavatse veel niipea naasta?

 

Kui oled veendunud, et saad kriisiajal välismaal olles turvaliselt ja edukalt hakkama, siis ole aga pealegi välismaal. Arvestama peaksid aga sellega, et on tõenäoline, et kriis kestab oodatust kauem, seega peaksid valmis olema välismaal viibima esialgu vähemalt kaks kuud. Transpordivõimaluste arv väheneb pidevalt. Eesti piirid jäävad Eesti kodanikele ja alalistele elanikele alati lahti, kuid juba on tekkinud olukord, et Eestisse tulevaid vaid väga üksikud lennud ja transpordivõimalused võivad sootuks katkeda. Riigid reeglina pigem karmistavad tingimusi enne kui need leevenema hakkavad. Sulguda võivad majutus- ja söögikohad ning kaduda kohapealsed hooajatöö võimalused.

 

Kui tuled tagasi välismaalt, siis pead jääma 14 päevaks isolatsiooni!

 

Kõik Eestisse tulijad peavad jääma isolatsiooni, st Eestisse saabumisest 14 kalendripäeva jooksul püsima oma elukohas või peatumispaigas. Eestisse saavad hetkel siseneda Eesti kodanikud ja elamisluba või elamisõigust omavad Eesti elanikud, samuti nende lähisugulased.

 

Koroonaviiruse KKK (korduma kippuvad küsimused) leiad meie välisministeeriumi koduleheküljelt: https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov

 

Kui sul on veel mitmeid küsimusi koroonaviiruse ja eriolukorra kohta, siis helista julgelt infonumbril 1247.