Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .
Lendudele, mis on tühistatud COVID-19 leviku tõttu, puudub õigus kompensatsioonile. Piletiraha tagasisaamiseks tutvu lennureisi eest vastutava lennufirma eeskirjadega.

Mida peaksid teadma välismaal esineva viiruspuhangu kohta

Veebruar 4, 2020 Uudised

Praegune koroonaviiruse puhang Hiinas toob esile reiside pikaajalise probleemi- Mida teha, kui nakkushaigus puhkeb piirkonnas, mida soovid külastada? Mure on seotud märkimisväärse hulga reisijatega. Airfarewatchdogi jaanuarikuine küsitlus leidis, et 50 protsenti reisijatest tõdes, et viiruse levik mõjutab nende reisiplaane. 

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (CDC) soovitab reisijatel vältida igasugust ebaolulist reisi Hiinasse. Wuhan, Hongkong ja paljud Mandri-Hiina linnad on lukustatud 

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas 30. jaanuaril ülemaailmse tervisehädaolukorra ja jagas üldsusele nakkusohu vähendamiseks nõuandeid: „Tavaliste nakkusnähtude hulka kuuluvad hingamisteede sümptomid, palavik, köha, õhupuudus ja hingamisraskused. Raskematel juhtudel võib nakkus põhjustada kopsupõletikku, rasket ägedat hingamissündroomi, neerupuudulikkust ja isegi surma. Nakkuse leviku tõkestamise standardsoovitused hõlmavad regulaarset käte pesemist, suu ja nina katmist köhimisel ja aevastamisel, liha ja munade põhjalikku keetmist. Vältige tihedat kontakti inimestega, kellel on hingamisteede haiguste sümptomid nagu köha ja aevastamine. ”

 

Washingtonpost on koroonaviiruse leviku kaardistanud sellel lehel.

 

Väldi tihedaid rahvahulki

 

Kui plaanid sellegipoolest külastada teisi Aasia riike, siis on tõenäoliselt hea idee hoiduda suuremast rahvasummadest. Üldiselt levivad viiruserakud kiiremini tihedasti asustatud aladel.

 

 

Kata suu ja nina

 

Köhimise ja aevastamise korral kata suu ja nina painutatud küünarnuki või salvrätikuga. Viska salvrätik seejärel suletud prügikasti ning puhasta käed alkoholipõhise salvrätiku või seebi ja veega. 

Miks katta nina ja suu painutatud küünarnukiga? Seda seetõttu, et see efektiivsemalt teisi viiruseleviku eest kaitseb. Kui köhid ja aevastad peopesasse, siis levitad viiruseid esemetele, mida puudutad või otse inimestele.

 

 

Tutvu oma reisikindlustusega

 

Surmav koroonaviirus levitab hirmu ja ebakindlust, oled arusaadaval põhjusel kohkunud, aga kas reisikindlustuse poliis hõlmab ka koroonaviirust? Mõtled, kas puhkuseplaanide tühistamise korral saad sa kogu kulutatud raha tagasi? Kiire vastus sinu küsimusele oleks tõenäoliselt eitav. Üldiselt ei ole epideemiad reisitõrke kindlustuse juhtumiks ning ei ole käsitletavad ka looduskatastroofina. Kui klient kavatseb koroonaviiruse hirmu tõttu planeeritud Aasia reisi ära jätta, ei ole tegemist ka reisitõrke juhtumiga. Küll aga on inimesel võimalik soetada lisakaitse, mis lubab reisi ära jätta mistahes põhjusel.

Kui haigestud Aasias olles ja sul on tavaline kindlustuspoliis, siis võidakse sind kindlustada. Kui plaanid reisida Hiinasse või selle lähiümbrusesse, võid saada hüvitise, kui jääd reisi ajal haigeks, see hõlmab erakorraliste meditsiinikulude katmist ja meditsiinilist evakueerimist. Need soodustused võivad aidata sind rahaliselt kaitsta, kui sul on reisil erakorraline meditsiiniline olukord.

 

 

 

Artikli jaoks on materjali kogutus järgnevatest allikatest:

https://www.smartertravel.com/viral-outbreaks-abroad

https://www.forbes.com/sites/christopherelliott/2020/02/02/does-travel-insurance-cover-the-coronavirus/

https://www.seesam.ee/blogi/koroonaviirus-ja-reisikindlustus