Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Mida pardateenindajad pardale tulevate reisijate puhul esimesena märkavad

September 15, 2020 Nõuanded

Mida stjuuardid ja stjuardessid siis reisijate juures jälgivad? Iga lennureis on siiski teatud mõttes riskantne, seega peab meeskond igast lennuki uksest sisse astuvast inimesest teadlik olema. Esimene mulje on juba määrav ning neid, kes endast turvalisusele mingit ohtu kujutavad, ei pruugita pardale lubada.

Ka alkoholijoobes või narkouimas reisijaid ei lubata sageli lennukisse. Kui tekib vajadus reisijad evakueerida, tuleb seda teha 90 sekundi jooksul ning purjus reisijad, kes pole väga koostööaldis, oleksid sel juhul suureks takistuseks.

 

Pilt on illustratiivne

 

Nad vaatavad su tervislikku seisundit

 

Lisaks sellele, et meeskonnaliikmed kontrollivad, et sa purjus või sootuks narkouimas poleks, püüavad nad aru saada sellestki, kas sa oled endast väljas, hirmunud või hoopis haige. Pikkadel lendudel võib säärases olukorras inimene palju probleeme tekitada. Kui sa ikka väga jõuetu ning kahvatu välja näed, siis sind võibolla pardale ei lubatagi, pole tarvis, et sa lennukile teisi nakatama tuled. Kuigi kogu meeskond on võimeline esmaabi osutama, ei pane nad kellelegi diagnoosi ega määra ravi.

 

Nad vaatavad, kas sa oled hirmunud või ärevil

 

Lennusaatjad püüavad sellestki aru saada, kas sa kardad lendamist ning vajad lennu ajal nendepoolset erilist tähelepanu.

 

 

Nad vaatavad, kas sul on puue

 

Mõne puude puhul ei lubata sul raskusi (pagasit pea kohal asuvasse sahtlisse) tõsta ega raskeid uksi avada, seega võib mõni puudega inimene lennusaatja erilist tähelepanu ja abi vajada. Pardateenindaja peab sellest kõigest teadlik olema, et reisija ennast eemaletõugatuna ega ka äraunustatuna ei tunneks.

 

Nad vaatavad, et sa midagi seadusevastast ei teeks

 

Juhtumid, kus taskutes püütakse napsu ja kohvrites eksootilisi lemmikloomi lennukisse tuua, polegi nii harvad. Tõsi, alkoholi võib ju küll lennukisse tuua, aga pudelilt korki maha keerata ja rüüpama hakata ei tohi!

 

Nad vaatavad su välimust

 

Kui sa näed välja tugev või lihtsalt füüsiliselt heas vormis, jätavad nad su näo ja istekoha meelde. Ja seda sellepärast, et näevad sinus liitlast ohu ja rünnaku korral. Kui ohuolukord juhtumisi välja kujuneb, paluvad nad sul endale appi tulla.

 

Pilt on illsutreeriv

 

 

Allikad:

businessinsider.com

reisijuht.delfi.ee

Pildid:

Pexels.com

Flickr.com