Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Lennujaama julgestuskontrollis väldi nende asjade kandmist

Oktoober 13, 2020 Nõuanded

Parim viis lennujaama kiireks ja  tõhusaks turvakontrolli läbimiseks on kanda õiget rõivastust. Teatud hilbud ja aksessuaarid aga märgistavad sind täiendavaks läbivaatuseks ning see juba pidurdab sinu teekonda lennujaamast lennuki salongini.

Kui soovid turvakontrolli hõlpsalt läbida, siis väldi järgmiste esemete kandmist.

 

Pilt on illustreeriv

 

Kingad, mida on raske jalast võtta

 

Enne metallidetektori masinast läbi jalutamist pead oma jalanõud jalast võtma ning igasugused sassis nööride ja mitme lukuga saapad raskendavad, ja veel enam- pikendavad turvaprotsessi. Lisaks pärsid oma kohmerdamisega turvakontrolli kulgemist ja teised järjekorras seisjad peavad sinu järgi ootama.

 

Ehted, iluaugustamised…või mis iganes metall, mis su küljes ripub

 

Turvaliinis võib alarmi lüüa kõik, kus vähekenegi metalli leidub, alates siis imeväikestest riidekinnitustest, ninaneetide ja su taskutes leiduvate võtmeteni välja. Kui kannad oma keha küljes iluneete, mida sa ei saa enne turvakontrolli eemaldada, võid taotleda privaatset uuringut, et mitte kinni hoida niigi pikka järjekorda või pälvida liigset tähelepanu. NB! Paljud abielusõrmused läbivad turvaskänneri alarmideta.

 

Vööd

 

Kui su püksid kukuvad jalast momendil, mil vöö eemaldad, siis ehk on mõistlik seda püksipaari üldse mitte kanda? Ilmselt võid ette kujutada, miks. Kõik reisijad peavad enne turvakontrolli läbimist pükstelt oma vöö eemaldama, et mitte käivitada metallidetektori alarm. Isegi, kui sinu vöö on metallkinnituseta, siis tõenäoliselt palub julgestuskontrolli töötaja sul vöö siiski eemaldada. See on täiesti tavaline protseduur. Seega vali mõni hästi-istuv vöövaba komplekt. 

 

Mantlid ja jakid

 

See on lennujaama läbivaatuspunkti üks tingimustest- reisijad peavad enne metallidetektori läbimist eemaldama mantlid ja jakid- sh ülerõivad nagu kapuutsiga dressipluusid, vestid jms. Jahedas lennujaamas on loomulikult mugav ja hea oma sooja jope lembuses lennukisalongi spurtida, aga pea seda meeles, et enne turvakontrolli läbimist pead ülerõiva seljast viskama ja kontrollkasti selle asetama. 

 

Solvava sõnumiga riietus

 

Kui armastad palju tähelepanu saada, siis solvava sõnumiga riietust kandes seda pälvidki, ent tõenäoliselt mitte positiivset tähelepanu. Solvava sõnumiga riietuse kandmine võib päädida sellega, et sind ei lubatagi lennukile. On palju lugusid ränduritest, kes on oma riidekapis sobrades väga vale valiku teinud ja kelle jaoks ilmnesid probleemid alles pärast julgestuskontrolli läbimist. Hea nõuanne on mõelda rõiva valikul, kas sa kannaksid selle sõnumiga pluusi pererestoranis, või hoopis kirikus. Kui mitte kummaski kohas, ära kanna seda ka lennujaamas.

 

Lohvakad rõivad

 

Lohvakate rõivaste kandmine ei ole keelatud, aga on sellegipoolest kahtlusäratav. Sa ehk pole ise selle peale tulnudki, ent lohvakaid riideid kandes võib jääda mulje, et peidad nende all midagi keelatut. Jah, me teame küll, kui lihtne ja mõnus on üks lai dressipluus, aga lennujaama töötajates kahtluse äratamiseks on see samuti ‘’mugav valik’’. 

 

Pilt on illustreeriv

 

Kasutatud kirjandus:

Smartertravel.com

Lennuabi blogi

Pildid:

Pexels.com