Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Leidlikud nõuanded reisikohvri pakkimiseks

November 2, 2020 Nõuanded

Pilt on illustratiivne.

 

Mõni agar reisisell pakib ühe nädalavahetuse pikkuseks tripiks kaasa tervelt kahe nädala jagu varustust, teine aga pakib möödaminnes mõned hilbud sealjuures mõtlemata haarata kaasa passi või vajalikke ravimeid. Asjatundlikud ja kogenud reisisellid aga saavutavad pakkimise kunstis ideaalse tasakaalu ja kaasavad endaga vaid seda, mida nad päriselt vajavad.

Selle artikliga aitame sul loetud näpunäidete abil saada tõeliseks pakkimiseksperdiks.

 

Alusta pakkimisnimekirjaga

 

Pakkimisnimekiri on reisi mineku eel A ja O. Alusta pakkimise protsessiga päevi, veelgi parem kui nädalaid enne lahkumiskuupäeva. Selline ajavõtt annab sulle lahedasti aega pakkimisloendi koostamiseks ja sellesse süvenemiseks, ühtlasi on sul piisavalt aega, et soetada vajalik, aga puuduolev.

Pakkimisnimekirja koostamine on lollikindel viis tagada, et sa ei unustaks maha vajalikke esemeid. 

 

Pilt on illustratiivne. Pildil on kujutatud paarikest pakkenimekirja koostamas.

 

Pane paika kõik, mida arvad end vajavat…

 

…ja siis lühenda oma nimekirja halastamatult. Mõtle hoolega vähemalt kaks korda kõige peale, mida endaga reisile kaasata soovid. Saa lahti kõigest, mida ”võib vaja minna”. Tõenäoliselt saad kohapealt osta selle ”võibolla läheb vaja” eseme.

 

Rullikeeramisega saavutad olulise ruumivõidu

 

Rullikeeratud riietega saab täita kõik kohvri sopid ja ruumi kõvasti kokku hoida. Samuti hoiab see ära triikimise vaeva.

 

Paki õrnad esemed pehmete riiete vahele

 

Kaamerad, päikeseprillid ja muu kergestipurunev kraam võiksid jääda keset kotti, kus esemeid kaitsevad igast küljest pehmed riided. Nii kindlustad nende mitte-purunemise pagasiga seonduvates seiklustes.

 

Selga pane need hilbud, mis kaaluvad kõige enam

 

Lennukile minnes kanna seljas kõige kohevamaid rõivaid ja raskemaid saapaid, nii jääb kohvris ruumi reisil uue soetamisekski! Loomulikult on see ebamugav ja paneb keha higistama, ent ehk on see pingutus seda paaritunnist vaeva väärt…

 

Sokid, aga ka kergesti purunevad esemed kingadesse

 

Jalanõud võtavad teadupärast kohvris palju ruumi, aga on ju teised seest tühjad. Lisaks sokkidele saab kingade sisse panna ka väiksemad kergestipurunevad asjad – kingad peavad hästi vastu suuremale välisele muljumisele, seega oled mureta, et su GoPro kaamera võib kohvris pagasipoiste käes kannatada saada.

 

Võtmesõnaks on mingigrip kotid

 

See ei tohiks enam kedagi üllatada, et kõik vedelikud mahuga kuni 100 milliliitrit tuleb spetsiaalsesse minigrip kilekotti pakkida…

Küllap ootab sind turvapunktis ees seik, kus pead kõik mobiililaadijad jm juhtmepahna kotist välja loatama ja see võib üsnagi tüütu olla (eriti veel nende esemete kohvrisse tagasi pakkimine). Saad läbipaistvasse minigrip kotikesse pakkida ka kõik elektroonikaga seotud asjad: kõrvaklapid, erinevad laadijad, adapterid. Nii on märksa mugavam oma elektroonikavidinad korraga turvateenistusele ette näidata.

 

Jäta kohvrisse veidike vaba ruumi 

 

Kõige vajaliku käsipagasisse mahutamine on juba iseenesest tõeline väljakutse. Kuid millistelt reisidelt oled sa naasnud, ilma et oleks kohapealt midagi ostnud? Vahel selgub sihtriigis, et sinu rõivastus ei sobi näiteks kohalike tavadega ning vajad suurt salli enese katmiseks. Ja kui kavatsed niikuinii osta hulga suveniire, siis igal juhul tasub kotti natuke ruumi jätta ka kohapealt ostetavate asjade jaoks, sest hiljem pagasi eest juurde makstes on see alati alati kallim!

 

Pilt on illustratiivne.

 

 

Kasutatud kirjandus:
www.smartertravel.com

reisijuht.delfi.ee

nytimes.com

Pildid:

Pexels