Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Lätti reisides tuleb nüüdsest täita elektrooniline ankeet

Oktoober 8, 2020 Uudised

Lätti saabujad peavad alates 12. oktoobrist ennast elektrooniliselt registreerima ning seda kontrollitakse piiril, otsustas Läti valitsus, kirjutab ERR.

Veebiaadressil covidpass.lv saab olema elektrooniline ankeet, kus saab registreeruda ja selle täitmisel saab iga inimene QR-koodi, mille peab esitama piirivalvuritele. Kuni 11. oktoobri lõpuni peavad Lätti sisenejad täitma paberil küsimustiku, vahendas Läti ringhääling LSM.lv.

 

Deklaratsioon tuleb täita mitte varem kui 48 tundi enne Lätti sisenemist ja see on kohustuslik kõigile riiki saabujatele.

Ankeedis peab ära märkima nime, isikukoodi, kontaktnumbri ning aadressi, kus isik Lätis täpsemalt peatub. Samuti tuleb ära näidata muud välisriigid ja nendesse sisenemise ja väljumise ajad viimase 14 päeva jooksul enne Lätti saabumist.

Laste puhul tuleb selline küsimustik täita nende vanematel või hooldajatel, kellega koos nad reisivad.

Ankeedis esitatud andmed edastatakse automaatselt Läti riigipolitseile, piirivalvele ning haiguste ennetamise ja kontrolli keskusele (SPKC).

Esitatud andmeid säilitatakse epideemia ohjeldamise ning isiku kontaktide kindlaks tegemise eesmärgil 30 päeva, pärast mida need kustutatakse automaatselt.

 

Pilt on illustreeriv

 

Kasutatud allikas: ERR.ee