Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Kuidas veeta aega lennujaamas

September 24, 2019 Nõuanded

Su lend lükati keeruliste ilmaolude tõttu edasi? Jäid oma lennust maha ja pead nüüd mitmete pikkade tundide viisi uut lendu ootama? 

Selliseid olukordi tuleb ette ka kõige hoolsamini planeeritud reiside jooksul ja ka kõige kogenumatel reisisellidel. Ent paljud reisilised ei tea, et selle asemel, et pool päeva ebamugaval istmel oma lendu oodata, on igas lennujaamas rohkelt varjatud tegevusi, millega aega lennujaamas kiiremini ja huvitavamalt mööda saata.

 

Tee trenni

 

Paljudes lennujaamades on spordisaalid, mida tasuta või siis väikese tasu eest trenni tegemiseks kasutada saad. Sel viisil maandad isegi reisimisest tulenevat stressi ja teed lennukis istumisest kurnatud kehale vaid head. Suuremates lennujaamades on ka dušhiruum, kus saad end peale rammestavat trenni värskendada.

 

Lõõgastu spaas

 

Pikalt istumine ja ootamine on kogu kehale väsitavad. Seetõttu on paljudes lennujaamades spaad, kus lisaks lõõgastavatele massaažidele pakutakse ka näiteks maniküüri- ja pediküüriteenust, et end hetkeks kogu reisimisega kaasnevast saginast eemaldada ja lennujaamas veedetud aega lihtsal moel nautida. Paar vaba tundi? Miks mitte üks massaaž!

 

Osta sissepääs äriklassi lounge’i

 

Kas teadsid, et selle jaoks, et äriklassi lounge’i siseneda, ei pea Sul ilmtingimata olema vastav lennnupilet? Lisatasu eest saavad sinna siseneda ka turistiklassi piletiga lendajad. Seda võimalust tasuks kaaluda näiteks siis, kui pead öö lennujaamas veetma – paljud lounge’d pakuvad eraldi magamiskohti, mis on mugavamad (ja turvalisemad!) kui ebamugav lennujaamapink. Lisaks on sissepääsu hinnas sisaldatud ka söök ja jook ning pesemisvõimalused, et end hommikul jälle värskemana tunda.

 

Mine välja

 

Sul on järgmise lennuni palju aega, ja sooviksid hoopis välja linna avastama minna? See on võimalik! Aasia suurlinnades on isegi spetsiaalsed paaritunnised linnatuurid reisijatele, kelle ümberistumisaeg on viis tundi või enam, seega uuri ka enda lennujaamas selliste võimaluste kohta. 

 

Jaluta ringi

 

Lennujaamad on tihtipeale pikkade, pea lõputuna näivate koridoridega ning kõige lihtsam (ja täiesti tasuta) viis, kuidas end veidi liigutada on mööda neid samu koridore jalutades. Niiviisi ei veeda Sa ainult aktiivselt aega, vaid saad ka 10 tuhat sammu täis!

 

Tutvu uute inimestega

 

Reisid üksi ning igavled juba puhtalt mõttest kuidas veeta lennujaamas aega ilma vestluskaaslaseta? Suure tõenäosusega on Sinuga samas olukorras olevaid reisiselle veel teisigi, seega võta julgus kokku ja mine suhtle uute inimestega. Mis oleks veel mugavam vestluse algataja, kui ühine mure hilineva lennu pärast?

 

 

 

Mängi

 

Vahva mäng, mida lennujaamas mängida on järgnev: vaadake suurt ekraani, kus näidatakse järgnevalt väljuvate lendude sihtkohalinnasid. Kes oskab nimetada rohkem riike, kus need linnad asuvad, on võitja!

 

Lennukite hilinemine võib lisaks igavlemisele kaasa tuua ka muid kahjusid. Kui Su lend hilineb 3 tundi või rohkem, võta meiega ühendust lennuabi.ee/esita-avaldus ja meie aitame Sul saada kahjutasu!

 

Head ajaveetmist!

 

 

Inspiratsioone on saadud järgnevatest allikatest:

http://www.travelstart.co.tz/blog/9-ways-to-pass-time-if-youre-stuck-at-an-airport/

http://www.travelettes.net/20-things-to-do-at-the-airport-when-your-flight-is-delayed/

https://www.lonelyplanet.com/travel-tips-and-articles/10-ways-to-kill-time-at-the-airport/40625c8c-8a11-5710-a052-1479d2777bbe

https://lifehacker.com/how-to-make-the-airport-less-crappy-and-more-fun-1463588427