Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Kuidas veeta aega lennujaamas?

Juuni 2, 2018 Nõuanded

Lend lükati keeruliste ilmaolude tõttu edasi? Jäid oma lennust maha ja pead nüüd tundide viisi uut lendu ootama? Transport lennujaama oli ainuvõimalik mitu tundi enne lendu?

Jah, selliseid olukordi tuleb ette ka kõige hoolsamini planeeritud reiside jooksul ja ka kõige kogenumatel reisisellidel. Meil on Sulle aga suurepärane uudis! Selle asemel, et pool päeva ebamugaval nailonistmel oma lendu oodata, on igas lennujaamas rohkelt varjatud tegevusi, millega oma aega lõbusalt mööda saata.

 

Tee trenni!

Nii nagu Tallinna lennujaamas, on ka paljudes teistes spordisaalid, mida tasuta või väikese tasu eest trenni tegemiseks kasutada saad. Sel viisil maandad ehk isegi reisimisest tulenevat stressi ja teed oma lennukis istumisest kurnatud kehale vaid head. Suuremates lennujaamades on ka duširuum kus end peale rammestavat trenni jälle värskendada saad.

 

Lõõgastu!

Pikad istumine ja ootamine on kogu kehale kurnavad. Seetõttu on paljudes lennujaamades spaad, kus lisaks lõõgastavatele massaažidele pakutakse ka näiteks mani- ja pediküüre, et end hetkeks kogu reisimisega kaasnevast saginast eemaldada ja lennujaamas veedetud aega lihtsalt nautida . Paar vaba tundi? Miks mitte üks massaaž!

 

Osta sissepääs äriklassi lounge’i

Kas teadsid, et selle jaoks, et äri või esimese klassi lounge’i siseneda, ei pea Sul olema tingimata vastav lennnupilet? Lisatasu eest saavad sinna siseneda ka turistiklassi piletiga lendajad! Seda võimalust tasuks kaaluda näiteks siis, kui pead öösel mitmeid tunde lennujaamas veetma – paljud lounge’d pakuvad eraldi magamiskohti, mis on mugavamad (ja turvalisemad!) kui tavaline lennujaamapink. Lisaks on sissepääsu hinnas sisaldatud ka söök ja jook ning mugavamad pesemisvõimalused, et end hommikul jälle värskemana tunneksid.

 

Mine välja!

Oled kuskil huvitavas linnas lennujaamas, Sul on palju aega ja sooviksid hoopis välja avastama minna? See on võimalik! Aasia suurlinnades on isegi spetsiaalsed paaritunnised linnatuurid reisijatele, kelle ümberistumisaeg on viis tundi või rohkem, seega uuri ka enda lennujaamas selliste võimaluste kohta. Täpsemalt enda õiguste ja kohustuste kohta lendude vahel lennujaamast lahkudes loe SIIT.

 

Jaluta ringi!

Lennujaamad on tihtipeale varustatud pikkade, pea lõputuna näivate koridoridega ning kõige lihtsam (ja täiesti tasuta) viis, kuidas end veidi liigutada on mööda neid samu koridore jalutada. Niiviisi ei veeda Sa ainult aktiivselt aega, vaid saad ehk ka oma päevased 10 tuhat sammu täis!

 

Tutvu uute inimestega!

Reisid üksi ning igavled juba puhtalt mõttest, veeta järgmised 6 tundi lennujaamas kaaslaseta? Suure tõenäosusega on Sinuga samas olukorras vaevlevaid reisiselle veel teisigi, seega võta julgus kokku ja mine suhtle uute inimestega. Mis oleks parem vestluse algataja, kui ühine mure hilineva lennu pärast?

 

Mängi!

Vahva mäng, mida lennujaamas mängida on järgnev: vaadake suurt ekraani, kus näidatakse järgnevalt väljuvate lendude sihtkohalinnasid. Kes oskab nimetada rohkem riike, kus need linnad asuvad, on võitja.

 

Lennukite hilinemine võib lisaks igavlemisele kaasa tuua ka muid kahjusid. Kui Su lend hilineb 3 tundi või rohkem, võta meiega ühendust aadressil https://www.lennuabi.ee/esita-avaldus ja meie aitame Sul saada kahjutasu!

 

Head ajaveetmist!

 
 

Inspiratsioone ja fakte on saadud järgnevatest allikatest:

http://www.travelstart.co.tz/blog/9-ways-to-pass-time-if-youre-stuck-at-an-airport/

http://www.travelettes.net/20-things-to-do-at-the-airport-when-your-flight-is-delayed/

https://www.lonelyplanet.com/travel-tips-and-articles/10-ways-to-kill-time-at-the-airport/40625c8c-8a11-5710-a052-1479d2777bbe

https://lifehacker.com/how-to-make-the-airport-less-crappy-and-more-fun-1463588427