Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Kuidas taltsutada rännuhimu, kui Sa parasjagu reisile minna ei saa

Detsember 11, 2019 Nõuanded

Jah, me teame, reisimine on sõltuvust tekitav! Lähed reisile uut kultuuri ja vabadust kogema, kohtud põnevate inimestega, näed piltilusaid maastikke…loomulikult ei soovi sa selle ainsa korraga piirduda.

Sinu järgmist korda aga takistavad kaks probleemi- raha ja aeg. 

Muidugi aga ei saa kõik me täiskohaga ringi reisida, sest ega raha puu otsas kasva! Ja isegi, kui raha pole probleemiks, siis on takistuseks aeg, õigemini selle puudumine. Kuidas siis leida piisavalt aega reisimiseks kui oled end sidunud töö, õpingute või muude isiklike kohustustega?

 

Võta keeletunde

 

Uue keele õppesse sukeldumine võib anda selle vaimse ”põgenemise” või teistsuguse mõtteviisi, mida sisimas otsid kui uut kohta avastada ihkad. Keeleklassid on suurepärane viis reisida lennukisse sattumata. Seal oled süvenenud uue kultuuri ja keele avastamisesse. 

 

 

Ela oma linnas nagu turist

 

Uuri kohta, kus elad. Tutvu muuseumite, teatrite, parkide ja linnaosadega, kuhu sa pole varem sattunud. Väikeses linnakeses elades napib ehk vaatamisväärsusi, ent seal on kindlasti peaaegu alati midagi uut, mida omal nahal kogeda.

 

Kavanda kodumaal väikeseid nädalavahetuse reise

 

Nädalavahetustel koduses linnas viibimise asemel avasta teisi kodumaal asuvaid linnu, metsi, randu ja järvi. Kui linnu avastama asud, proovi jääda hostelitesse, et saaksid kohtuda inimestega kogu maailmast, et  nende kogemusi kuulata ja enda omi teistega jagada.

 

Loe mõnda reisilugu

 

Sea end kodus hubaselt sisse ning lase hoopis mõnel reisilool end uude kohta lennutada. Hea reisiteemaline kirjandus võib sind viia seesugustele rännakutele, et sa ei pea majast lahkumagi!

 

 

Võõrusta oma kodus teisi rändureid

 

Kas oled kuulnud couchsurfing’ust? See on veebisait, kus kohtad inimesi kogu maailmast, kes on nõus sind mõneks ööks oma kodus majutama. Idee on külalise ja võõrustaja vahel toimuv sotsiaalne ja kultuuriline kogemuste vahetamine, et su reis oleks autentsem. Kuna see vahetus on tasuta, on see ka hea viis reisi ajal säästa raha majutuselt.

 

Hoolitse juba täna tulevase reisivajaduse eest

 

Passi uuendamine ei ole just kõige vahvam tegevus, kuid kui sa teed seda juba praegu, siis vähendad oluliselt reisi eel sind valdavat stressi. Paranda varakult reisikohvri lukk, uuri varasemate reiside eest teenitud lennufirma punktidega saadavaid võimalusi, sooduspakkumisi ja lahenda muid ülesandeid, mida sulle reisile eelnevatel päevadel sugugi teha ei meeldi.

 

 

 

 

Kasutatud kirjandus:

https://www.outofyourcomfortzone.net/7-tips-on-how-to-cure-your-wanderlust-when-you-cant-travel

https://www.travelandleisure.com/travel-tips/curing-wanderlust-without-traveling