Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Kuidas reisil olles raha säästa

Oktoober 23, 2020 Nõuanded

Reisimine võib olla väga kulukas, aga õige strateegia abil saad kulusid vähendada. Proovi meie näpunäiteid ja sinu rahakott tänab sind.

 

Pilt on illustratiivne

 

Otsi tasuta tegevusi

 

Kui söandad teha väikest eeluurimist, siis leiad, et sinu sihtkoha piirkonnas on palju tasuta tegevusi. Kiika kommuunikalendritesse, et näha, mis kohalikus paigas põnevat leidub; tee pikem jalutuskäik sihtkoha linnas, et olla familiaarsem piirkonnaga, kus viibid. Muuseumitel on tihtilugu selline kuldpäev, mil saad ise valida sissepääsuhinna, või on sootuks sissepääs näitustele täiesti tasuta.

 

Broneeri tuba koos kööginurgaga

 

Loomulikult ei viitsi meist paljud reisil olles end söögitegemisega vaevata, aga hoiad kenakese kopika kokku, kui näiteks asendamatud hommikukohvi ja priske võileiva toa kööginurgas ise valmistad. Niiviisi jääb rohkem raha alles, et õhtusööke nautida kohalikes restoranides.

 

Haara endaga snäkid ja vesi

 

Eriti tarvilik on see lastega reisides. Vaatamisväärsusi väisates juhtub tihti, et lastel kisub meel näljast tingituna pahuraks ja jonnakaks, seega on kaval kanda kotis kaasas tervislikke batoone ja pudelivett. Palju kulukam on need osta vaatamisväärsuse juures asuvast kohvikust kui hotelli kõrval asuvast kohalikust kioskist. Osta kohvikust hoopis neid hõrgutisi, mida sa mujalt osta ei saa.

 

Pilt on illustratiivne

 

Kasuta punkte

 

Suuremates hotellikettides, nagu ka lennufirmadel, on kasutusel puntkid, mida teenid nende pool peatudes. Kenake punktisumma teenid, kui peatud samades hotellikettide hotellides ja lendad sama lennufirmaga. Seda muidugi juhul, kui eelistad vaid hotellis ööbida.

 

Hangi turismikaart

 

Sõltuvalt kaardist, saad teinekord tasuta sissepääse vaatamisväärsustele, allahindlusi restoranides ja poodides, kasutada tasuta ühistransporti ja juhendeid. Turismikaardi ost võib veel kujuneda üheks parimaks otsuseks reisil olles.

 

Peatu äärelinnas

 

Odavam on peatuda eemal suurematest turismiatraktsioonidest. Suurlinnade kesklinnas on ööbimine väga kallis ja kuna suurem osa päevast kulgeb nii või naa linnas ringi seigeldes, siis saad kesklinna sõita hõlpsalt metroo või bussiga. Tavaliselt on suurlinnade bussi- ja metrooliiklus väga hea ja kiire.

 

Ära einesta turismiatraktsioonide läheduses

 

Jaluta mõni kvartal kaugemale ja leiad hulganisti restorane, kus hinnad on märksa sõbralikumad, samas toit ehk paremgi veel.

 

Koosta eelarve ja järgi seda!

 

Tea, mil säästa ja mil kulutada. Viimasel reisiõhtul pane punkt reisile süües kuskil ilusas hinnatud restoranis. Otsi võimalusi raha kokkuhoiuks, aga poputa end ja luba enesel ka pillata. Eelarve omamine on tegelikult suurepärane viis enese rajal hoidmiseks.

 

Pilt on illustratiivne

 

 

 

Kasutatud kirjandus:

huffpost.com

Pildid:

Pexels.com