Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .
Lendudele, mis on tühistatud COVID-19 leviku tõttu, puudub õigus kompensatsioonile. Piletiraha tagasisaamiseks tutvu lennureisi eest vastutava lennufirma eeskirjadega.

Kuidas reisi ajal haigestumist vältida

Märts 11, 2020 Nõuanded

Reisil haigeks jäämine on tõeliselt frustratsiooni tekitav kogemus. Enesestmõistetavalt ei soovi sa haigestumise tõttu kaotada päevagi oma planeeritud puhkusest, seega talita targalt ning enneta! Toome siinkohal sinuni mõned peamised kindlad viisid, kuidas end reisile minnes ja seal olles tervena hoida.

 

Osta ja joo pudelivett

 

Enamasti on kraanivesi kõlblik joomiseks, aga seda siis, kui oled sihtriigis ise kohalik elanik. Välismaal olles võib reisilisele kraanivee joomine põhjustada aga näiteks kõhulahtisust või muid ebameeldivaid tervisehädasid. Seda põhjusel, et organism ei ole harjunud kohalike kraanivees leiduvate bakteritega. Vältimaks erinevaid kõhuhädasid, on reisil olles soovitatav osta pudelivett.

 

 

Ära pese toitu kraaniveega

 

Kui loputad toitu kohaliku kraaniveega, puutub see ju kraanivees olevate bakteritega kokku. Tulemus on sulle sama, mis kraanivett juues. Väldi toitude söömist, mida eelnevalt pesema peab, söö selle asemel näiteks küpsetatud toitu. Kui aga soovid süüa värskeid puuvilju, mida tulekski eelnevalt veega loputada, kasuta vilja pesemiseks pudelivett.

 

Väldi lennukipindade katsumist

 

See on teada-tuntud tõde, et lennukid on suhteliselt räpased. Muidugi neid koristatakse, ent lennuki maandumise ja õhkutõusmise vahele ei jää piisavalt aega, et koristustöö põhjalikult sooritada. Seega tühjendatakse enamasti vaid prügikastid ning pinnad jäävad desinfitseerimata. Seetõttu tasub lennukis katsuda ümbritsevaid asju võimalikult vähe ja käsi mitte näo lähedale panna. Kui oled lennukist välja astunud, pese käed korralikult puhtaks.

 

Ära tekita organismis veepuudust

 

Inimese keha vajab hädasti vett. Kui organism ei saa piisavalt vett, on see haigustele väga palju vastuvõtlikum. Vesi on esmatähtis, et organism saaks võidelda haigusetekitajatega. Pea siinkohal aga meeles, et kohv ja alkohol viivad organismist vedeliku välja. Seetõttu tuleb sul reisil olles juua piisavalt puhast vett, mitte muud. 

 

Ära muuda oma söömisharjumusi radikaalselt

 

Söömine ja joomine sihtriigis kohalike kombel on suisa põhiline osa sinu reisist, ent oma tavapärase dieedi liiatigi järsk muutmine teeb su kehale ja enesetundele karuteene. Kui igapäevaselt tarbid palju värsket ja kerget toitu ning reisil olles lubad endale kauaoodatud grillitud liha, siis üsna peatselt vaevled kimbutava kõhukinnisuse käes. Mõistetav, et reisil olles tahad end nautida ja endale vaid parimat pakkuda, aga tee seda pigem järk-järgult. Iga päev ei pea restoranis end vaid raskete toitudega nuumama.

 

 

Ära alahinda und

 

Kas teadsid, et lisaks piisavale vee tarbimisele on uni üks vägevamaid relvasid haigestumise vastu või haigestunud oleku vastu võitlemise puhul. Kui organism ei saa piisavalt puhata, on inimene jällegi vastuvõtlikum haigustele. Seetõttu on tähtis jälgida, et saaksid piisavalt und.

 

Soeta endale käte desinfitseerija

 

Mitte ainiti lennukis, vaid ka kõikjal mujal on ebapuhtaid pindu, mida sa tahest-tahtmata kasvõi kogemata katsud. Loomulikult ei ole sul vaja oma käsi niivõrd puhtana hoida nagu seda operatsiooniruumis olevatel arstidel, seega ära muretse ka üleliia. Hoia oma käed mõistlikult puhtad, et mitte lasta bakterite invasioonil oma reis ”hävitada”.

 

Kasuta päikesekaitsekreemi

 

Nii üllatav kui see ka pole, siis päike võib põhjustada palju ebamugavaid tervisehädasid. Pole ülearu päikesekiirgust isegi tarvis, et ilmneksid tõsised sümptomid alates naha sügelemisest kuni ägeda peavaluni välja, kõik need tingitud päikese käes viibimisest. Mõistagi on inimeste nahk nii erinev- mõni talub päikest hästi ja mõni väga halvasti. Kui reisida külmast kliimast sooja kliimaga riiki, tuleb kindlasti kasutada tugeva SPF võimega päikesekaitsekreemi, et vältida nahaärritusi. Siinkohal hea meeldetuletus eelvalt mainitule- tuleb juua piisavalt vett, et vältida päikesepistet!

 

 

 

Artikli valmimist aitas järgneva artikli olemasolu:

https://www.smartertravel.com/how-to-avoid-getting-sick-while-traveling