Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .
Lendudele, mis on tühistatud COVID-19 leviku tõttu, puudub õigus kompensatsioonile. Piletiraha tagasisaamiseks tutvu lennureisi eest vastutava lennufirma eeskirjadega.

Kuidas ära tunda levinud pettusi ja neid vältida

Juuli 27, 2020 Nõuanded

Reisile läheme kõik heausklikult, täis ootusi ja lootusi, et eesolev reis meid positiivselt rabaks. Vaevalt, et keegi mõtleb reisi eel vaid sellele, kuidas teda reisil olles küll vaid igal sammul petta tahetakse. Loomulikult ei tasu olla äärmustes- liiatigi kinnisilmi heausklik, ega ka kurnatud hirmust petta saamise ees, küll aga tasub alati olla ettevaatlik ning olla kursis levinud petmisviisidega.

Takista oma puhkuseplaanidel koost lagunemast teades neid üllatavalt efektiivseid reisipettuseid ja osates neid tõelise kogenud reisilisena vältida. 

 

Kahtlustäratavalt magusad lennupiletite pakkumised

 

Et mitte pettuse ohvriks langeda tuleks alati broneerida piletid seadusliku pakkuja juures. Loogiline, eksole? Samas ilmub su silme ette päevast-päeva ahvatlevaid pakkumisi Sardiinidele kõigest 35 euro eest! Kui miski tundub liiga hea, et tõsi olla, siis seda ta ka tavaliselt on. Võltsveebilehtede kaudu leivivad pisikese hinnaga pakkumised, mille ostmisel tegelikult sihtkohta jõudmise lootust ei olegi. Mõningatel juhtudel on edasimüüdavad lennupiletid ostetud varastatud krediitkaardiga. Kui krediitkaart on kuulutatud varastatuks, siis lend tühistatakse automaatselt, ja see sinisilmne ostja, kellele lennupilet edasi müüakse, jääbki tühjade kätega.

 

 

Ilusate piltidega ostma meelitamine

 

On tarvis vaid kauneid fotosid, et korraldada pettus majutuse broneerimisega.  Odava ööbimiskoha pakkumine ahvatlevate piltide läbi on levinud petuskeem. 

Majutuskoha saadavus ja detailid reklaamitakse välja tuntud majutuskohti koondavatel veebilehekülgedel, kuid kuulutuses endas suunatakse huvilist ühendust võtma eraldi e-maili kaudu. Seejärel saadetakse huvilise meilile link maksmise leheküljega, mis julgustab külastajat tasuma majutuskoha eest pangaülekandega.

Pettuse vältimiseks tasuks enne arve tasumist uurida kindlasti majutusasutuse tausta ja lugeda eelnevate külaliste kogemust ja arvamust.

Siinkohal aga kaval nipp: Kontrolli Google Mapsi Street View’ga, kas antud aadressil selline kinnisvara ka päriselt olemas on.

 

 

Ekskursioonid võltsgiidiga

 

Kas oled kunagi jalutanud reisisihtkoha selles piirkonnas, mis kubiseb enamasti turistidest ja sind on kõnetanud keegi ülearuselt viisakas inimene, kes tutvustab end olevat linna giid ja pakub sulle seejärel hea soodsa hinna eest giidituuri selles ajalooliselt huvitavas ja imetabaselt kaunis linnas? Loomulikult pole sul selles olukorras aimugi, kas sel inimesel on linna kohta kasulikke teadmisi, kuid sind võidakse meelitada juba tuuri alguses lähedal asuvasse restorani, kus petugiidi sõnul pakutakse vaid autentset kohalikku kulinaariat seda parima raha eest. Tõenäoliselt saad hoopis ebaõiglaselt kalli hinnaga suvalist maitsetut toidupoolist, milles pettud sügavalt.

Kui soovid kohapealset ilu nautida kuulates sihtkohast ajaloolisi jutustusi ja tekkelugusid, siis soovitame eelnevalt teenus osta turismibüroo kaudu.

 

 

Petu-WiFi

 

Kas oled tähele pannud, et esimese asjana pärast maandumist võtame koheselt telefonid kätte, et end lennujaama WiFi võrku ühendada? Muidugi tahame me esimesel võimalusel lähedastele sõnumineerida, et maandumine oli edukas ja oleme ohutult sihtkohta jõudnud. Selles pole ju mitte midagi halba, ent tasuks siiski tähelepanelik olla missugusesse olemasolevasse võrku end ühendada. Petturid saavad seda hõlpsalt ära kasutada ja on lennujaamades püsti pannud tasuta WiFi, mille kasutamisega satuvad sisselogija andmed ohtu. Nendeks andmeteks võib olla brauseri ajalugu või suisa krediitkaardi andmed, mida võidakse siis küsida WiFi võrku sisenemisel.

Kasuta lennujaama ametlikku internetiühendust, ning kui selle õigsuses kahtled, siis küsi infot lennujaama töötaja käest.

 

Võltsitud ürituste piletid

 

Tänapäeval võib kõrgtehnoloogiline sepistamine muuta iga paberitükikese autentseks. Hoidu ostmast kelleltki tänavalt või võõra veebisaidi kaudu kalli hinnaga (ja ka madala hinnaga!) piletit üritusele, mis on juba välja müüdud. On võimalik, et sind saadetakse turvaväravas tagasi ning oh, seda häbi ja piinlikust siis! Osta ihaldatud üritusele pilet otse piletikassast või siis veebist kinnitatud edasimüüjalt.

 

 

 

 

 

Selle artikli koostamiseks on inspiratsiooni ammutatud järgnevatelt lehekülgedelt:

https://www.smartertravel.com/travel-scams-avoid-them

https://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/5-salakavalat-nippi-mida-petised-sinult-reisile-minnes-raha-noorimiseks-kasutavad

Pildimaterjal võetud:

https://www.pexels.com/