Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Kui planeerid reisi

Oktoober 6, 2020 Nõuanded

Puhkusereis algab sageli kujutelmas roosamannavahulise ideena, aga selle korraldamine võtab peatselt hoopis teise näo. Reisi planeerimise know-how puudumine peegeldub reisi ajal ootamatute takistuste näol. Ideaalne puhkusereis nõuab aga palju tähelepanu pööramist detailidele ja teinekord ka ajurünnakuid. 

Siin aga mõned kasulikud näpunäited, mida silmas pidada ideaalse reisi planeerimise puhul.

 

Pilt on illustreeriv

 

Vali oma sihtkoht

 

See pärineb tõenäoliselt mõnest sotsiaalmeedias levivast kutsuvast pildist, mõnes filmis nähtud ja inspireeritud maalilisest maastikust, või hoopis vastupandamatust loost, mida hea sõber oma viimasest elamusest pajatas. Reisiplaanid on enamasti tingitid välistest teguritest. Esimene samm puhkuse kavandamisel ongi valida reisisihtkoht, mis vastab sinu huvidele ja reisi eelarvele, ent pea meeles, et õige sihtkoha valimine vastavalt aastaajale on võtmetegur reisi edukaks planeerimiseks. Vaata välja parim aeg ihaldatud riigi külastamiseks. Tavaliselt on ideaalne aeg randade ja mägede külastamiseks hoopis erinevad.

 

Otsusta oma reisi kestus

 

On peenike piir igavuse ja reisi iga momendi nautimise vahel, ehkki ühelgi sihtkohal pole olemas seda õiget kestuse aega. Sageli sõltub see ränduri plaanidest ja külastuse eesmärgist. Ühele meeldib iga päev uut linna avastada, teine aga eelistab aeglaselt vaadelda ja nautida külastatava koha peeneid nüansse. Kui sul on külastatavas riigis vaid mõni päev, ei tasu vast ette võtta kaugemal asuvaid vaatamisväärsusi, vaid piirduda lähedamal asuvatega. 

 

Broneeri aegsasti lennu-,rongi-, bussipiletid ja majutus

 

Bussi-, rongi- ja lennupiletite varajane broneerimine on tähtis samm ideaalse reisiplaneerimise suunas. Kuna piletid sõltuvad saadavusest ning hinnad tõusevad aja jooksul, siis aitab broneeringute varajane (paar kuud ette) tegemine hoida ära lisakulutusi reisi eelarves.  Kui oled oma reisis 100% kindel, siis võid broneerida odavamad piletid, mida ei saa tagastada. Muul juhul on mõistlik broneerida piletid, mida on võimalik tagastada plaanide muutuse valguses.

Kasuta broneeringute tegemisel krediitkaarti, mis annab iga kulutatud euro eest punkte, mille eest saab teinekord toredaid hüvesid.

 

Planeeri päevapõhiseid tegevusi

 

See kõlab alati põnevalt ja nii seikluslikult, kui reisiplaanid tehakse ajendatult ootamatust impulsist ja kõhutundest. Selliste spontaansete reiside miinuskülg aga on see, et võib juhtuda mitmeid päevi, kus kõik vaimusilmis nähtud plaanid takerduvad ja soovitud tegevused, vaatamised satuvad viimasele minutile. Sõltuvalt su eelarvest ja sinu käsutuses olevast ajast võiks olla vähemalt ligikaudne ülevaade sellest, mida millisel päeval teha tahaksid. 

Väike nõuanne on teha ümberistumisi erinevate sihtpunktide vahel pigem õhtul, sest siis jääb päeva jooksul piisavalt aega vaatamisväärsustega tutvumiseks.

 

Pilt on illustreeriv

 

Paki kohver hoolega

 

Pärast broneeringute tegemist on alati mõistlik mõelda pakkimise peale. Pea sealjuures silmas sihtkohta ja selle väliseid tegureid (ilm!). Ilma, sotsiaal-poliitiliste stsenaariumite või festivali hooaja ettearvamatus võib su reisiplaane halvasti mõjutada. Tee enne reisi väike uurimustöö, et ükski ootamatu stsenaarium ei tuleks sinu ja su ideaalse reisi vahele.

Kui reisil võib oodata külmemat ja märjemat ilma, siis ei tee ka paha ühe ekstra kampsuni, särgi ja püksipaari kaasa pakkimine. Sellised asjad nagu päikesekreem või putukatõrjevahend võivad kõlada sulle tarbetuna näivate lisaesemetena, kuid on nahaga seotud haiguste ennetamisel äärmiselt olulised. 

 

Mida kaasa pakkida, või hoopis mida kindlasti mitte kaasa pakkida, saad lähemalt lugeda Lennaubi blogist siit ja siit!

 

 

Antud artikli jaoks on infot ammutatud järgnevalt lehelt:

Traveltriangle.com

Pildid:

Pexels