Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Kui pead lennukil olles unevõla tasuma

August 28, 2019 Nõuanded

Jalgade sirutamiseks pole piisavalt ruumi; inimesed ronivad Sinust koguaeg üle; eemalt kostub videomängude ja vaadatavate märulifilmide tüütu vali heli…Kõigi õhutranspordi häirete ja muude probleemide tõttu võib lennukil magamine teinekord suisa võimatuks kujuneda.

Õige istme valimine ja mõne teise muudatuse tegemine oma lendamisharjumustes aitab aga järgmisel lennul Sul kindlasti hõlpsamalt uinuda.

 

Vali oma istekoht hoolikalt

 

Istekoha asukoht võib olla üks tähtsamaid tegureid, kui hästi või kui halvasti Sa lennukis uinuda saad. Püüa võimaluse korral istekoht saada akna alla. Sul on akna juures olles mõningane kontroll aknavarju üle ning vahekäikudes edasi-tagasi kõndivad reisijad ja pardateenindajad ei häiri Su õndsa uinaku tegemist niivõrd palju.

 

Väldi kofeiini

 

Eriti päevasel lennul, kus isegi aknast sisse tungiv päikesevalgus võib suureks häirivaks faktoriks osutuda. Sul on palju keerulisem uinuda, kui oled kofeiini tarbinud. Väldi kiusatust tellida kohv, kui ettekandja suure joogivalikuga rõõmsalt Sinu poole suundub.

 

Paki vähem asju kaasa

 

Sul ei ole tarvis kaasa haarata kahte suurt reisikotti. Piisab vaid ühest kohvrist, mida pagasile mõeldud kappi paigutada. Jäta eesoleva istmealune puhtaks, et saaksid mõnusasti jalgu sirutada. Vähem on rohkem!

 

Proovi ‘’uneabi’’

 

Me pole küll doktorid ja ei ahvatle sind kergekäeliselt igasuguseid tablette kasutama, ent on mõned abimehed, mis teevad sulle lennukil uinumise kergemaks. Näiteks melatoniini toidulisand. Melatoniinitase meie kehades aeglustub vananedes, seetõttu vanemaks saades magame ka vähem. Lisaks võib sind aidata ka dimenhüdrinaat (dramamiin). Viimast kasutatakse mitmetes riikides iivelduse, oksendamise ja peapöörituse puhul ning on abiks ka merehaiguse puhul.

 

Kaasa endaga lennukile kaelapadi

 

Tavaliselt kasutatakse kaelapatja avatud ots lõua alla suunatult. See aga tähendab, et kui jääd tukkuma võib pea tihtipeale ette vajuda ning ärkad aina uuesti ehmatusega üles, mis rikub kogu sinu une.

Meie soovitame kaelapadi hoopis tagurpidi pöörata. Tagurpidiselt ehk avatud ala kukla taha suunatult tagab padi selle, et kui pea hakkab magama jäädes ette vajuma, toetub lõug kohe padja peale ning sinu magus uni võib segamatult jätkuda.

Kaelapatju on ka mitmesuguseid erinevaid- on täispuhutavaid ja on erisuguste disainidega. Leia endale see õige, et saaksid mugavalt saata mööda planeeritud uni lennul. 

Siia vajutades mõned täispuhutavate kaelapatjade soovitused.

 

Vabasta oma jalad

 

See on üsna delikaatne teema. Mõni inimene vabastab oma jalad pigistavatest kingadest koheselt, kui lennukile astub, teisele inimesele on see aga viimane asi, millele mõelda. 

Samas aga on vereringe sujuvaks kulgemiseks just vajalik oma jalad kingadest vabastada ning lasta neil rahus paisuda. Loomulikult tasub hoolitseda oma jalgade eest ja kanda puhtaid sokke. Valida tasub veel lihtsad jalanõud, milled saad hõlpsalt jalast libistada. Mõndadel välismaistel pikamaalendudel annavad pardatöötajad sulle isegi soojad sokid, mis sinu jalad soojas hoiavad ning hõlbustavad vereringet.

 

Kasuta mürasummutavaid kõrvaklappe

 

Investeeri väga headesse müra summutavatesse kõrvaklappidesse. 

Rahustava muusika kuulamine mõjub reisil olles uinutavalt ja seda on nii hea nautida, kui eemalt ei kostu tagataustaks kellegi teise või kolmanda poolt tekitatud häirivat müra.

 

Hoidu eredast valgusest

 

…ja hangi endale silmade ette unemask. Jällegi- mõnede lennufirmade  lendudel jagatakse neid tasuta, aga kuna silmamaske on samuti nii palju erinevaid ja alati ei saa lootma jääda sellele, et neid ka jagatakse, siis soovitame soetada endale ka isikliku.

 

Ning kui on aeg ärgata…

 

Pane endale valmis äratus vähemalt pool tunnikest enne eeldatavat maandumisaega. Siis jõuad toibuda sügavast unest, sirutada ja käia tualetis.