Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .
Lendudele, mis on tühistatud COVID-19 leviku tõttu, puudub õigus kompensatsioonile. Piletiraha tagasisaamiseks tutvu lennureisi eest vastutava lennufirma eeskirjadega.

Kui oled parimate lennupakkumiste otsinguil

Jaanuar 21, 2020 Nõuanded

Lennupiletite broneerimine võib osutuda üsna ajakulukaks ja tülikaks tegevuseks, kui oled parima pakkumise otsinguil. Vahel ei saa me tõepoolest suurematest tasudest hoiduda, ent teinekord on siiski mõned lisad, mille maksmise eest Sa hõlpsalt hoiduda saad. Selleks, et saaksid vältida laialtlevinud vigu, mida isegi kogenud reisilised lennupileteid broneerides teevad, toome Sinuni mõned kasulikud näpunäited. 

 

Ära unusta alternatiivseid lennujaamu

 

Pea meeles, et suuremates linnades on mitmeid lennujaamu. Otsides vaid ühe konkreetse lennuterminali väljumisi ja saabumisi, on lihtne mitte märgata potentsiaalselt paremaid hindu lähedal asuvates lennuterminalides. Üks klassikaline näide on Gatwick versus Heathrow Londonis ning nende vahel on kõigest umbes 40 minutit autoga või tund bussiga sõita.

 

 

Leia parim pakkumine incognito aknas

 

Nimelt tänu küpsistele tõstavad lennulehed hindu, et jätta Sulle mulje kiiresti tõusvatest hindadest ja seeläbi survestatakse klienti kiiremini lendu broneerima. Incognito on salajane aken, kus netilehed ei salvesta jälgi kasutaja külastustest. 

 

Broneeri lend ”odavamatele” päevadele

 

Kui Sa just ei broneeri lendu tööreisiks, siis on ilmselt kõige mugavam lennata nädalavahetusel. Viimane pole aga kõige soodsam variant, sest just nädala sees on lennupiletite hinnad soodsamad. Odavam on veel planeerida reis ajale, mil ei toimu koolivaheaegu, ehk jaanuarist maikuuni. Lisaks tasub silmas pidada ka reisi sihtkoha kohalikke pühasid ja suuremaid festivale. Kui mõtled külastada Riot, siis külasta seda suursuguse karnevali möödudes. 

Kui Sul on võimalik kuupäevadega rohkem mängida, tasub kõigepealt otsida üheotsa pileti pakkumised terve kuu ulatuses ja alles seejärel tagasilennu omad, nii saad teada parima kogusumma.

 

Planeeri

 

Spontaanne nädalavahetus välismaal kõlab meelierutavalt, aga see võib Su rahakotile tõeliselt kurnav olla. Sa ei saa jääda lootma lennufirmade viimastele üliheadele pakkumistele, seega talitle targalt ning planeeri. Paar kuud kuni pool aastat oma reis ette planeerida on igati mõistlik otsus. Pealegi on viimase minuti pakkumised üsna haruldased, sest ärireisijad armastavad oma lennud kõige viimsemal minutil broneerida, seega hoitakse lennupiletite hinnad lõpuni täismaksumuse juures.

 

Kas odav on ikkagi odav?

 

Odavlennufirmade lennupiletite hinnad on tõepoolest odavamad, ent kas ikka on? Lisapagasi ja eelistatud istmekoha kõrge tasu, pardal pakutava toidu- ja joogipoolise kallis hind…sealjuures ebamugavad toolid ja vähe jalaruumi, mis su paaritunnise sõidu ajal parajaks kringliks muudab. Kui Sulle mugavus siiski olulisemat rolli mängib, siis ei tarvitse odavlennufirmade odavatest hindadest pimestuda. Tasub pea külmana hoida ja analüüsida võimalusi ja raha eest pakutavat. 

 

Kasuta reisibürood

 

Ehkki see tundub iganenud teenusena, võib just reisibüroo aidata Sul raha säästa, kui oled oma reisi osas paindlik ja saad seda ette planeerida. Reisibüroodele on teada erihinnad, mis pole laiemale üldsusele ligipääsetavad. Pealegi säästad aega ja stressirohket kaevamist internetis. Samuti oskab reisiagent Sulle tutvustada eri sihtkohti ja aidata kombineerida lend nii, et näiteks 8-tunnise lennujaamas ootamise asemel on võimalik jääda suisa ööpäevaks, jättes võimaluse ootamise asemel külastada sama reisi jooksul lisaks veel ühte linna.

 

Ühine programmiga

 

Kõikidel lennufirmadel on olemas püsikliendiprogrammid, mille raames nad klientidele parimaid pakkumisi saadavad. Tõepoolest, liitumine ei võta rohkem kui 2 minutit ning sealjuures ei maksa see mitte midagi. On, mida võita, eriti, kui reisid mitu korda aastas. Veidikeste teadmiste, kannatlikkuse ning paindlikkusega on Sul võimalik reisida nii, et su pangakonto ei hävine. Leidub imelisi pakkumisi!

 

Varsti oled ka Sina kogenud maailmarändur!

 

 

Antud artikli valmimiseks on inspiratsiooni ja teadmisi ammutatud järgnevatest allikatest:

https://www.stagkissbudapest.com/blog/how-to-find-cheap-flights/

https://www.amazingviralnews.com/7-mistakes-to-avoid-when-booking-a-flight/

https://www.smartertravel.com/7-mistakes-avoid-booking-flight/