Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Juttu reisikindlustusest

Aprill 15, 2020 Uudised

Reisikindlustust soetades pole just mõistlik eeldada, et see sind igasuguse õnnetusjuhtumi korral päästab. Tihti valitakse kindlustust kiiruga ja just odavama hinnapakkumise järgi, aga pärast ollakse pettunud, kui selgub, et valitud kindlustus on auklik nagu üks šveitsi juust. Selge see, et odavamad kindlustuspaketid sisaldavad märksa vähem ulatuslikku kaitset.

Olenemata sellest, kas õnnetusjuhtumiks on pandeemia või looduskatastroof, ei kata reisi tühistamise kindlustus tühistamist igal võimalikul juhul. Selleks, et kvalifitseeruda ennenägematutest olukordadest tingitud juhtumitele, peab kindlustuspoliisi ostes valima veel omakorda selle lisavõimaluse, milles märge ”Tühista mistahes põhjusel”.

Kui sul peaks kunagi olema aega millegi läbi lugemisele, siis selleks peaks olema kindlustuspoliis. Usu meid, see on valgustav lugemine. Siinkohal kehtib ütelus ”Saad seda, mille eest maksad.”.

Siinkohal toome sinuni mõned rohkem- ja vähem üllatavat tõsiasja, mis puudutavad kindlustusteemat.

 

Euroopa ravikindlustuskaart ei kata kõiki tervisega seonduvaid kulusid

 

Euroopa ravikindlustuskaart kehtib sihtkohariigis ja annab õiguse vältimatule arstiabile välismaal, kuid seda asukohariigi seaduste järgi. Inimese enda kanda jäävad üldjuhul visiiditasu, ravimite ostmine, transpordikulud, arstile sularahas tasutud arved, haiglapäeva tasu ja erakorraline transport kodumaale – neid kulusid katab vaid eraldi sõlmitud reisikindlustus. Samuti ei pruugi kõik haiglad ravikindlustuskaarti aktsepteerida ja sel juhul esitatakse haiglaarve täies ulatuses patsiendile.

 

Reisikindlustus on vajalik ka naaberriikidesse reisides

 

Ekslikult arvatakse, et reisikindlustust on vaja vaid kaugemate sihtkohtade puhul, aga õnnetus ei hüüa tulles, oled sa siis parasjagu Soomes või hoopis kaugemal, Dominikaani Vabariigis. Eriti suureks osutuvad kulud, kui kannatanu vajab näiteks erakorralist transporti lennuki või suisa helikopteriga. Ilma reisikindlustuseta tuleb selle eest ise raha välja käia, kuid vältimatud meditsiiniabiga seotud transpordikulud kuuluvad reisikindlustusega hüvitamisele. 

 

Spordireis või sportlik reis…

 

Perekonnaga Alpidesse suusatama minnes ei korva tavaline reisikindlustus sportimise tõttu tekkinud vigastusi. Küll aga hüvitab reisikindlustus vigastuse, mis tekib näiteks võõrsil metroojaamas komistamise tõttu… Selleks, et saaksid muretult tegeleda meelepärase, aga riskantse hobiga, pead poliisi ostes valima täiendava kaitse. 

 

 

Kui satud puhkuse ajal haiglasse, siis kindlustus hüvitab tekkivad kulud

 

Kui satud reisil olles toidumürgituse tõttu haiglasse, siis katab reisikindlustus sinu haiglaravikulud. Raviarved välismaal võivad ulatuda mõnest tuhandest kuni kümnete tuhandete eurodeni ja hinnad erinevad riigiti üsna palju. Ootamatult haiglasse sattudes pead võib-olla tegema uue hotellibroneeringu või ennetähtaegselt koju naasema, aga neid täiendavalt tekkinud kulusid transpordile või majutusele aitab katta reisitõrkekindlustus.

 

 

Mida hüvitab reisitõrkekindlustus?

 

Reisitõrkekindlustus aitab sind haigestumise, kodus juhtunud varakahju või transpordivahendiga seotud tõrgete puhul, mille tõttu sa ei saa reisile minna või muutub sinu algne reisiplaan. Reisitõrkekindlustusega on kaitse all ka terrorismiohu tõttu pooleli jäänud reisid, kus hüvitatakse evakueerimisega seoses tekkinud täiendavad transpordi- ja majutuskulud ning vigastada saanud inimeste meditsiiniabi kulud.

 

Kui su pagas kaob, saad kindlustuselt esmatarbekaupade ostmiseks abi

 

Kui su pagas saab näiteks lennu ajal kahjustada või kaob sootuks, siis võta sihtkoha lennujaamast vastav tõend. Kui sa pole nelja tunni pärast oma pagasit sihtkohas kätte saanud, siis esmatarbekulutuste katmiseks hüvitab reisikindlustus sulle kuni teatud summa eurot päevas. Kui sa ei saa pagasit kätte mitme päeva jooksul, siis hüvitab kindlustus iga päeva eest maksimaalselt 30% kogu pagasikindlustuse summast. Pea meeles hoida alles ostukviitungid, et need hüvitise saamiseks kindlustusele esitada. 

 

Kui sisestad google otsingumootorisse ”reisikindlustus”, siis vähemalt 4 esimest lehekülge on täis erinevate pakkujate kindlustuspakkumisi. Enne reisile minekut vali hoolikalt see pakkumine, mis tundub sulle mõistlik nii hinna kui ka selle kattuvuse poolest, aga pea meeles, et sinu meelerahu reisil on suurim väärtus, seda ei saagi rahas mõõta.

 

 

 

 

 

Teavet on ammutatud järgnevalt leheküljelt:

https://tervis.ohtuleht.ee/826298/seitse-fakti-reisikindlustuse-kohta-mis-voivad-sulle-ullatusena-tulla

Pildid:

www.pexels.com