Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Enne lennureisi väldi neid toite ja jooke

August 11, 2020 Nõuanded

See, millest toitud enne pardale minekut omab märkimisväärselt suurt mõju sellele, kuidas tunned end õhus olles ja isegi peale lendu. Väldi loetelus välja toodud toite, ning hiljem tänad end sina ise ja ka su kõrvalistuja. 

 

Praetud- või kiirtoit

 

Kas sind ka ahvatlevad need lennujaama kiirtoidurestoranid? Võibolla peaksid teadma, et 10 kilomeetri kõrgusel on su keha seedimisprotsessid raskendatud ehk kenakesel moel aeglustunud. Lisaks veel tõsilugu, et seedesüsteem näeb niigi vaeva küllastunud rasvade töötlemisel, seega kõrvetised ja maoärritus on selle tulemusel lihtsad tulema. Teadlased on kindlaks teinud, et küllastunud rasvadest tulvil toit piirab kehas verevoolu ja see kõrgendab süvaveenitromboosi riski.

 

 

Suhkruvabad kummid ja kommid

 

Suhkruvabad tooted võivad olla õnnistuseks diabeetikutele ja dieedipidajatele, ent tavaliselt sisaldavad nad endis kunstlikke magusaineid. Kahjuks pole aga inimkeha loodud töötlema kunstlikke suhkruid kuigi hästi, seega põhjustavad nad gaase, puhitust ja omavad isegi kõhtu lahtistavat toimet. Suhkruvaba kummi ja kommi ostmisel pööra tähelepanu nende toodete pakenditele, seal on tavaliselt kirjas võimalikud kõrvaltoimed. Kui tead enda keha haprust, siis jäta need tooted pigem ostmata, kui sa just ei eelista pikka lennureisi veeta pisikeses lennuki tualettruumis.

 

Alkohol

 

Alkohol viib kehast vedeliku välja ja lisaks on õhk lennukis märksa kuivem, mis tähendab, et vastupidiselt alkoholile tuleks juua midagi, mis keha niiskustaset hoiaks, näiteks puhast vett. Võid pükisrihma lõdvemaks lasta ja alkoholi tarvitada siis, kui oled jõudnud sihtpunkti. Enne lennureisi on see aga halb idee. Pealegi jäta meelde, et alkohol avaldab su kehale suuremal kõrgusel ka suuremat mõju.

 

 

Karboniseeritud karastusjoogid

 

Sarnaselt suhkruvabadele kommidele tekitavad ka karboniseeritud karastusjoogid ebameeldivaid kõhugaase. Kujuta ette, et karastusjoogi mullikesed on nagu väikesed õhupallid, mis sinu kehasse sattudes õhurõhu all paisuvad. Väga ebamugav! Seetõttu ole targem ja joo lennukis hoopis karboniseerimata vett. Nii hoiad keha vedelikutaseme korras ja tunned end palju paremini.

 

Küüslauk

 

Küüslauk on imemaitsev, ent see avaldab suurt mõju sinu hingeõhule, aga ka kehalõhnadele.  Küüslauk sisaldab endas väävelühendeid, mis imendub su vereringesse ja kopsudesse, mis tähendab, et hingad küüslauku sõna otseses mõttes välja ka siis, kui oled äsja hambaid harjanud. Kaasreisijate huvides jäta see toiduaine välja oma menüüst enne lennureisi ja ka lennureisi vältel. 

 

Ristõielised köögiviljad

 

Veame kihla, et selle peale pole sa tulnudki! Toitaineterikas köögiviljasalat tundub hea valik küll. Eriti, kui see sisaldab näiteks brokkolit, leht-, lill- ja nuikapsast ning ube. See kõik kõlab kergelt ja figuurisõbralikult. Tegelikult pole need köögiviljad kuigi head valikud. Lennureis võib ja enamasti tekitabki kõhupuhitust ning seetõttu võivad need salatis olevad koostisosad tekitada mitte just kõige teretulnumaid aroome. Lennukis ringleb õhk rohkem, seega võivad need aroomid matta endasse terve salongi.

 

 

Lendamise ajal on oluline olla hüdreeritud, kuid mõistlik on püsida hüdreerituna endaga kaasa toodud vett juues! Mitmed lennuki vett uurinud katsed on avastanud nii mõnigi kord lennuki veest kolibakteri. Pea meeles, et ka lennukis pakutav kohv ja tee on tehtud lennukipaagi veest ning vees leiduvate mikroobide hävitamiseks peab vett ikka kauem keetma, kui seda lennuki pardatöötajad keedavad!

 

 

 

Allikas:

https://www.smartertravel.com/8-foods-you-should-never-eat-before-flying

Pildid:

https://www.pexels.com/