Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Beebi või väikelapsega lennukisse

Veebruar 26, 2020 Nõuanded

Seekordne Lennuabi artikkel on pühendatud värsketele ja väikelaste emadele ja isadele, kes teinekord magusast puhkuseplaanist kartusega selle tõttu loobuvad, et lennukiga lendamine sülalapsega veel liiatigi hirmus näib. Teeme siinkohal ülevaate, kuidas teha väikelastega lendamine võimalikult mugavaks nii lapsele, endale kui ka kaasreisijatele.

 

Broneeri pigem otselend või kui vaja, siis pikema vahemaandumisega lend

 

Imiku või väikelapse vanemana on hädavajalik hoida ümberistumistega lendude arv minimaalne. Õhkutõusmine ja maandumine on tavaliselt see, mis väikestele kõrvadele suurt survet avaldab, põhjustades valu, mis paneb imikud lennukites karjuma. Neil aegadel lase beebil pudelit või lutti imeda, et vähendada ebameeldivat rõhumist kõrvades.

Kui pead broneerima ümberistumisega lennu, planeeri lisaaeg maapinnal lendude vahel (kaks kuni kolm tundi on ilmselt ideaalne). Sa ju ei soovi tuisata läbi lennujaama lapse, mähkmekoti, turvatooli ja muu reisivarustusega. Võid lennujaamas veedetud aega kasutada mõne lennukist erineva toidu haaramiseks, räpase mähku vahetamiseks ja mis väikelaste jaoks kõige tähtsam – lase lapsel natuke aega energia otsa joosta!

 

Vahetult enne lendu külasta veel üks kord lennujaama tualettruumi

 

Ideaalis on lapse mähkmed kuivad kogu lennuki õhkutõusmise aja. Seetõttu käi enne lennukile minemist veel kord igaksjuhuks lennujaama tualettruumist läbi, ning kui seal juba viibid, siis ehk paned lapsele ühe mähkme asemel hoopis kaks mähet, et kindlalt kaitsta võimaliku lekke eest…

 

Osta lapsele eraldi lennukikoht

 

Soovitame lapsele eraldi istmekoht broneerida, kuigi alla 2-aastased sülelapsed lendavad tavaliselt tasuta. See pole mitte ainult ohutum, vaid annab su perele ka natukene rohkem ruumi lennukis jalgade laiali sirutamiseks ja lihtsamaks lõõgastumiseks. Pealegi, su käed ei suuda su last siiski piisavalt kindlalt hoida, ja seda eriti ootamatu turbulentsi ajal. Beebi või väikelapse jaoks on kõige turvalisem koht lennukis ikkagi turvatoolis.

 

 

Duubelda vajalik beebinoos

 

Beebiga lennukis reisides võta imikule kaasa korralik, ent reisisõbralik varustus. Lisaks võta lennukisse kaks korda rohkem mähkmeid, piimapudeleid, imikutoite ja suupisteid, kui arvad, et vajada võiksid. Kui su lennuk hilineb või tühistatakse, siis sa veel tänad seda soovitust. Viimane, millega soovid tegeleda, on näljane, janune, määrdunud mähkuga beebi.

 

Hoia oma väikelapse tähelepanu eemal kõrvalisest

 

Praeguseks on möödas need ajad, kus saad lennureisi ajal mõnusasti omakeskis põnevat literatuuri lugeda ja märulifilmi vaadata. Kogu sinu tähelepanu peab lasuma su lapsel, et ta reisi kestel ikka õnnelik oleks. Loe pisikesele mõnda toredat lasteraamatut ette, näita talle tahvelarvutist lastesaadet või hoopis luba tal oma telefonis mänge mängida, isegi, kui need elektrividinad sinu koduses olukorras väikelapsele keelatud on. Lennukis on aga esmatähtis, et lend kulgeks väikelapsele ja kaasreisijatele võimalikult ”valutult”. 

 

Ignoreeri pahandavaid pilke

 

Ignoreeri negatiivseid märkuseid ja kurje pilke. Ebameeldivuste vältimiseks võid kohe lennukisse sisenedes lähemate kaasreisijate ees ette vabandada, et su beebi võib vahepeal karjuma hakata. Muidugi on tähtis proovida oma last rahustada, ent vahel ei saa sa jonni vastu midagi parata. Ära põe pahandavate pilkude pärast ja keskendu olulisele- oma lapsele ja tema heaolule. Peatselt on see lennureis oma lõpu leidnud ning on aeg koos perega see magus puhkusereis avasüli vastu võtta!

 

 

 

Inspiratsiooni on kogutud järgnevast artiklist:

https://travelmamas.com/tips-for-flying-with-baby-toddler