Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Avaldati uued juhised, mis ei pea vajalikuks lennureisijate kohustuslikku eneseisolatsiooni ning testimist

Detsember 4, 2020 Uudised

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC) ja Euroopa Lennundusohutusamet (EASA) avaldasid ühiselt uued juhised, mis ei pea vajalikuks lennureisijate kohustuslikku eneseisolatsiooni ning testimist.

 

Pilt on illustratiivne

 

Juhendi kohaselt tuleks endiselt lennureisijaid enne reisi algust informeerida sihtkoha viiruseinfo ja kohustuslike kaitsemeetmete osas, samuti jätkata kehtivate viirusevastaste abinõude rakendamist nii lennujaamades kui ka lennukites.

Eesti Turismifirmade Liidu presidendi Tiit Pruuli sõnul on uutel juhiste näol tegemist sammuga, mis aitaks lennufirmadel, reisibüroodel, majutusettevõtetel ja teistel turismiga seotud ettevõtetel kriisiaegses olukorras efektiivsemalt tegutseda, suurendamata viiruse leviku ohtu.

„Rääkisime juba sügisel, et lennureisidel on oluliselt väiksem võimalus viirust saada kui näiteks lähikontaktide kaudu linnatänaval. Kui inimene on terve, järgib seatud eeskirju ning kasutab kaitsemeetmeid, pole tal mingit põhjust pärast lennureisi kümme päeva karantiinis istuda,“ selgitas Pruuli.

„Ootame, et valitsus uued juhised kiirelt heaks kiidaks vähemalt Euroopa Liidu liikmesriikidest saabuvate lennureisijate osas,“ lisas Pruuli. „Sellele on ka eksperdid varem viidanud, et epidemioloogilisest seisukohast on otselennud kahtlemata ohutumad kui paljude kontaktidega igapäevaelu.“

 

Juhend on kättesaadav SIIT.

 

Allikas:

etfl.ee