Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Asjad, mida mitte kaasa pakkida käsipagasisse

September 30, 2020 Nõuanded

Sinu käsipagas on tõenäoliselt koht, kuhu pakid kõige väärtuslikumad ja olulisemad esemed. On aga asju, mida pole mõistlik mitte kunagi käsipagasisse kaasa pakkida. Enne reisi tuleks alati hoolikalt järele mõelda, mida pakkida käsipagasisse ja mida registreeritud pagasisse. Õhusõiduki salongi on keelatud võtta esemeid, mis võivad ohustada õhusõidukit, reisijaid või meeskonnaliikmeid. 

 

Pilt on illustratiivne

 

Aromaatsed suupisted

 

Me kõik armastame neid odavaid aga tervislikke snäkke, mis leevendavad suuremat isu ja annavad kiirelt energiat, aga pea meeles, et päris igat snäkki pole teiste suhtes kuigi kena kaasa haarata. Nimelt oleme me kõik koos pressitud väikesesse salongi ja mitte just kõigile pole küüslauguleibade või tuunikalaga võileiva aroom meeltmööda. Kõik küüslaugune, äädikane ja terav võib osutuda üpriski häirivaks kaasreisijatele, ja seda isegi siis, kui seda aromaatsed snäkki terve lennu vältel oma käekotis hoiad. 

 

Patareidega töötavad esemed

 

Mõtled oma elektrilise hambaharja või pardli käsipagasisse kaasa pakkida? Sellisel juhul eemalda neist patareid või kleebi kleeplindi abil seadmete lüliti ”off” asendisse. Patareide ja akude abil töötavad seadmed võivad hõlpsalt ise tööle hakata, kui neid pagasis ringi on visatud. See aga tekitab liigset tähelepanu turvakontrollis! Lisaks ei meeldi sulle sugugi, kui sinu elektrilise hambaharja patareid on sihtkohta jõudes lennu vältel tublisti tühjenenud.

 

Relvad

 

Võiks ju arvata, et see on siililegi selge, et relvi ei tohi käsipagasisse pakkida, kuid otsustades TSA (Transportation  Security Administration) konfiskeeritud relvade, nugade ja lõhkeainete arvu järgi, näib, et me siiski vajame kerget meeldetuletust. 2019. aastal konfiskeeris TSA USA lennujaamades 4432 tulirelva, lisaks noad, papilõikurid, ja ka granaadid. Unustada ei tasu ka enesekaitsevahendeid, nagu uimastipüssid või tillukesed noad. Need ei ole salongi kaasa võtta lubatud, seega tasub enne lendamist üle kontrollida oma seljakott, millega oled varasemalt näiteks matkal käinud.

 

Vedelikud, mille maht ületab 100 mm

 

Lennundusjulgestuses mõeldakse vedelike all:

  1. täiesti vedelaid tooteid (näiteks joogid ja parfüümid)
  2. pastasid, kreeme, kosmeetilisi vedelikke, aerosoolmahuteid.
    1.  

Seega kuuluvad lennureisija jaoks vedelike hulka ka hambapasta, juuksegeel, habemeajamisvaht, supid, siirupid, võileivamäärded ja muud samalaadse konsistentsiga tooted. Vedelikeks liigitatakse kõik toiduained, mis ei ole tahked.
Käsipagasis on keelatud lennuki salongi kaasa võtta vedelikke, aerosoole ja geele, mis on suuremas kui 100-milliliitrises pakendis. See keeld ei kehti ravimitele ega eridieettoidule.

Seega enne käsipagasi pakkimist tasub investeerida korduvkasutatavatesse reisisuuruses pudelikestesse.

 

Liha, juust ja šokolaad

 

Jäta oma käsipagasist välja suur lihakänts, šokolaadiplokk ja juustukera, sest nii mõnedki röntgenaparaadid ei suuda eristada plastist lõhkekeha juusturattast nende mõlema eseme tiheduse sarnasuse tõttu. Aga kui riskid, ja otsustad siiski Šveitsist toodud juustukera kaasa pakkida, siis ole vähemalt valmis oma käsipagas turvakontrollis agarasti lahti pakkima. 

 

Spordivarustus

 

Enamus spordivarustus on keelatud kanda käsipagasis, kuna nii mõndagi eset saab käsitleda potentsiaalse relvana. Keelatud esemete hulka kuuluvad pesapallikurikad, golfikepid, piljardikiid, suusa- ja hokikepid. Küll aga on pardale  lubatud väiksemad esemed, nagu näiteks pesapall. Kui kahtled eseme pakkimises, siis on mõistlik alati see tasuda registreeritud pagasisse, selle asemel, et turvaküsimusega viivitada. 

 

 

Euroopa Liidus on reeglid käsipagasis keelatud esemete kohta üldiselt ühtlustatud. Üksikasjades võivad need eri lennufirmade ja riikide puhul aga siiski pisut erineda. Et saada teada, kas teatud ese on sinu lennul lubatud võtta käsipagasisse või mitte, soovitame võtta ühendust oma lennufirmaga.

 

 

 

Infot on ammutatud järgnevatelt lehekülgedelt:

Smartertravel

Tallinna Lennujaam

Pilt:

Pexels.com