Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Asendamatud reisitooted, mida vajad tervisliku puhkuse veetmiseks

Juuli 31, 2020 Nõuanded

Ööpäevase rütmi segiminek (jet lag-ing.k), ebakvaliteetne vesi, üleüldine kurnatus jne… Reisimine pakub palju võimalusi haigeks jäämiseks. Oled terve aasta või koguni kaks oma kauaigatsetud puhkust oodanud, seega milleks rikkuda see millegi ennetatavaga? Ole ettenägelik ja paki kaasa reisitooted, mis aitavad su suurepärase enesetunde säilitamisele.

 

Käte desinfitseerimise vahend

 

Sul ei pruugi alati olla juurdepääsu puhtale voolavale veele ja seebile, seetõttu paki alati kaasa väike reisisuurune potsik käte desinfitseerijat. Kasuta seda enne söömist, peale lennuki tualettruumi kasutamist ja ka kõikjal mujal, kus tõenäoliselt on suurtes kogustes baktereid. Lennukis sinu ümber olevate inimeste huvides soovitame kasutada lõhnatut desinfitseerijat.

 

 

Palaviku ja valu leevendamiseks

 

Valu ei hüüa tulles! Sõltumata sinu reisi eesmärgist ja selle kestvusest, võib sind tabada ootamatu valu peas või muus kehaosas, või sootuks haigeks jäämine. Esmaseks leevenduseks nii valu kui ka palaviku vastu aitab ibuprofeen kui ka paratsetamool. Hoia need kindlalt esmaabi kotikeses nii väljamaale lennates kui ka kodumaal matkates. 

 

 

Päikesekreem

 

Päikesepõletus ei põhjusta mitte ainult valu ja inetut põlenud nahka, vaid aitab kaasa ka päikesepiste tekkimisele, mille hoiatavateks nähtudeks on peavalu, peapööritus, nõrkus ja iiveldus. Lisaks mõjutab päikesepõletus keha võimet jahtuda. On ikka väga oluline visata kotti üks pudelike päikesekaitsekreemi, seda isegi ütlemata juhul, kui soojemasse kliimasse suundute. Kui aga ikka unustasid end pikemaks ajaks päikese kätte lebama, siis võiks su reisikotis olla ka jahutav päikesejärgne geel, mis rahustab põlenud nahka.

 

Tursete vastu aitavad kompressioonsukad

 

Pikkadel lennu-, bussi- ja autoreisidel kipuvad paljudel inimestel jalad tursuma sundasendi tõttu. Turseid on alati mõistlikum ennetada ning pikalt sundasendis olles, tasub võimaluse korral ennast vahepeal liigutada või muuta asendit. Ka ravisukkadest on palju kasu jalavaevuste nagu tursete, jalgade valulikkuse ja halva vereringe puhul. Tugisukad peavad olema täpselt parajad, surve jalgadele peab olema tuntav, kuid sukad ei tohi su jalgu pigistada. Sellised tooted soodustavad venoosset vereringet ja ennetavad edukalt turseid.

 

Putukatõrjevahend

 

Sääsed, puugid ja muud jubedad roomavad elukad võivad enesega kanda vastikuid haiguseid alates malaariast kuni Zika viiruseni. Kui sul on kavas reisida mõnda säärasesse piirkonda, kus igasugused eksootilised haigused on laialtlevinud, siis varu kindlasti kaasa putukatõrjevahend ja kaalu enne reisi oma kingade ja riiete töötlemist neurotoksilise putukamürgi- permetriiniga.

 

 

Kui sul endal läheb õigete ravimite leidmine jube keeruliseks, saad koos apteekriga kõik vajaliku kokku komplekteerida lähtuvalt su reisi eripäradest ning pereliikmete vanusest. Lisaks käsimüügivahenditele ära unusta maha arsti poolt väljakirjutatud retseptiravimeid, mis puhkuse elevuses sul ununeda võivad. Ka allergikuna peaksid ettevaatlikum olema ja oma ravimid alati käeulatuses hoidma.

 

 

 

Antud artikli jaoks on informatsiooni kogutud järgnevatest allikatest:

https://www.smartertravel.com/these-tiny-travel-products-will-save-your-health

https://reisijuht.delfi.ee/news/reisiaabits/puhkus-taies-hoos-viis-asja-mida-vajad-et-enda-tervis-korras-hoida

Pildimaterjal võetud:

https://www.pexels.com/