Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

Aga ma ju kardan lennata!

Aprill 11, 2019 Nõuanded

Aastal 2017 juhtus vähim õnnetusi terves lendamise ajaloos, kusjuures reaktiivreisilennukitega ei juhtunud mitte ühtegi. Kuid siiski on lennukitäie reisijate seas mitmed vanderselle, kes eelistaksid lennukile ükskõik millist muud transpordiviisi, peaasi, et saaks mootoritega alumiinium tuubis õhku tõusmise aseme turvaliselt maa peale jääda.

Tundsid end eelnevas kirjelduses ära? Ole mureta – see, et lendamine veidi (või veidi rohkem) hirmutav tundub, ei tähenda, et peaksid kohe terapeudi ukse taha, või –veel hullem, lennukursustele, tormama. Meie oleme Sinu jaoks kokku kogunud seitse lihtsat viisi, kuidas iga lend, kas pikk või lühem, edukalt ja hirmuvabalt läbida.

 

Saa lendamisest teadlikumaks

Siinkohal võid pöörduda tänapäeva inimese lahutamatu kaaslase, interneti, poole, et lendamise teaduslikuma poole kohta uurida. Olles informeeritud lendamise põhifüüsikast ja -faktidest, ei tundu kõikvõimalikud äpardused enam nii hirmuäratavad. Tee ennast tuttavaks turbulentsi mõistega ning pea meeles, et õhuaugud on küll ebamugavad, aga täiesti loomulikud nähtused ning lennuki meeskond on igati treenitud ja valmis nendega tegelema. Tutvu lennuki ehitusega –kas teadsid, et isegi kui kõik lennuki mootorid peaks mingil põhjusel rikki minema, on 9 kilomeetri kõrgusel lendav lennuk võimeline umbes 160 kilomeetrit edasi liuglema?

 

Kuula rahustavat muusikat

Vali muusika (või miks mitte lihtsalt loodushelid?), mis just Sulle rahustavalt mõjub. Kohe, kui lennukimeeskond on selleks loa andnud ning ohutusnõuded kuulatud, pane pähe (soovitatavalt helikindlad) kõrvaklapid ja eemalda oma mõtted Sind ümbritsevast.

 

Väldi kofeiini sisaldavaid jooke

Kofeiin on stimulant, mis Sinu närve veel ärevamaks võib ajada. Kui oled niigi lendamise pärast rahutu, on hea mõte Starbucksist sirge seljaga mööda kõndida.

 

Astu hirmule vastu

Kuigi üldse mitte lennukile astumine võib tunduda hea mõte, on kõige õigem teguviis hoopiski just lendamine. Mida rohkem Sa lendad, seda rohkem õpivad Sinu aju mehhanismid mõistma, et lendamise juures ei ole vaja ülearu närveerida. Iga õhuauk ning veidi konarlikum maandumine treenivad Sind edaspidi vähem kartma.

 

Hinga!

Ärevus tundub nii mattev, justkui oleks õhk otsas? Proovi sellist harjutust: hinga sügavalt läbi kõhu sisse, lugedes neljani. Seejärel hinga väga aeglaselt välja, lugedes kuueni, nagu puhuksid küünalt ära. Selline hingamine rahustab Sinu närvisüsteemi ning vähendab ärevust.

 

Jaga lend osadeks, et tegeleda asjadega, mis Sulle meeldivad

Oled alati tahtnud lühijutte kirjutada? Lõpuks ometi mõne kirjandusklassika teose läbi lugeda? Nüüd on selleks ideaalne hetk! Jaga lend osadeks, ning igas osas tegele erinevate tegevustega. Võid valida just need uued hobid ja toimetused, mille jaoks sul maa peal kunagi aega ei leidu. Niiviisi möödub aeg linnu(lennuki)tiivul ja kui on aeg maanduda, ei mäletagi Sa enam oma hirmu.

 

Keskendu positiivsetele asjadele, mida lendamine Sulle toob

Kui tegemist ole just väga igavleva miljonäriga, lendavad inimesed siiski ühest kohast teise kindlal põhjusel. Kas ammu välja teenitud puhkusereis, uue linna avastamine või taas kohtumine kaugete sugulastega. Keskendu sellele, mis Sind teisel pool sihtkoha pagasilinti ootab. Kas mõni tund lennukit pole siis väärt kauneid palmipuid või uusi unustamatuid seiklusi?

 

Inspiratsioon ning teaduslikud faktid pärinevad järgmistest artiklitest:

https://fearofflyingschool.com/10-fear-of-flying-tips-from-the-most-followed-therapists-on-twitter

https://adaa.org/understanding-anxiety/specific-phobias/treatment/8-Steps-to-Overcoming-Your-Fear-of-Flying#

https://www.express.co.uk/travel/articles/827780/how-to-overcome-fear-of-flying#

https://adaa.org/living-with-anxiety/ask-and-learn/ask-expert/how-can-i-overcome-my-fear-of- flying#

http://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/air-safety-2017-best-year-safest-airline- passengers-worldwide-to70-civil-aviation-review-a8130796