Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

8 nippi, kuidas lastega lennureisi lihtsustada

Veebruar 5, 2019 Nõuanded

Väikelastega reisimist kujutatakse meedias tihtipeale kui tundide pikkust, lõputuna näivat kannatusterada, mis lisaks lapsevanematele ja lastele endile on kurnav ka teistele lennukis viibijatele. Et neid nooremaid ja vähem nooremaid lapsevanemaid, kel ehk ees esimene lennureis lapsega kannatustest päästa, kogusime kogenud lapsevanematelt hulgaliselt näpunäiteid, kuidas lennureis nii enda, lapse kui ka kaasreisijate jaoks võimalikult sujuvaks ja mugavaks korraldada.

 

1) Mine viimaste seas lennukile

Võib juhtuda, et lennukile peale minek võtab paarkümmend kuni mõnikümmend minutit – sel juhul on lihtsam oodata lapsega avaras lennujaamas kui kitsas lennukis, kus lisaks piiratud liikumisruumile kipub ka õhk ebameeldivalt palavaks minema. Ideaalolukorras, kui reisivad kaks lapsevanemat koos, võiks üks vanem varakult lennukile minna ning vajalikud riided, snäkid ja mänguasjad valmis seada, et viimaste seas koos lapsega lennukile tulev vanem saaks vaid kiirelt kohale istuda ning ei oleks enam koos lapsega liigset sagimist ja kottide üles-alla rabamist.

 

2) Aseta väike kott kõige vajalikuga istme alla

Niiviisi on Sul alati tarvilikud esemed lihtsasti kättesaadavad ning ei ole tarvis stressirohket püsti tõusmist ja tagasi istumist, et ülemiselt pagasiriiulilt kotte võtta.

 

3) Varu snäkke, vahetusriideid ja salvrätikuid

Lennukis pakutav toit ei pruugi olla alati kättesaadav ja lapsele meelepärane, seega on hea mõte hoida mõningad snäkid ja joogipudel alati käepärast. Ka vahetusriided on Sinu olulised abilised juhuks, kui peaks juhtuma mõni riideid määriv õnnetus. Eriti hea nipp on panna riided komplektide kaupa minigripp kotikestesse – niiviisi ei pea Sa erinevaid riideid kotist ükshaaval välja otsima. Ka nii kuivad kui ka niisked salvrätikud on suureks abiks, kui on vaja näiteks klapp-lauda, lapse käsi või lennukiistet puhastada.

 

4) Hulgaliselt tegevust!

Värviraamatud, kleepsud, kaardimängud- kõik, et aeg lennukis mööduks veidi kiiremini. Võid laadida tahvelarvutisse või nutitelefoni lastesaateid ja laule, mida suure igavuse korral vaadata saab. Sel juhul aga ära unusta pakkida akupanka ja kõrvaklappe!

 

5) Võtta kaasa üks väike tekk

Tekki on hea nii lapsele näiteks jalgadele panna, kui lennukis peaks liiga jahe olema kui ka une korral lapse külje alla panna, et ta paljal lennukiistmel magama ei peaks.

 

6) Paki kaasa esmaabitrbed ning rohud

Näiteks plaastrid ja palavikurohi juhuks, kui peaksid tekkima ootamatud kriimustused või haigestumised, on Sul alati abivahendeid käe pärast võtta ning ei pea lennuki esmaabikotile lootma jääma.

 

7) Võtta lennukisse kaasa lapse jaoks uus mänguasi

Sel viisil jätkub avastamis- ja mängurõõmu pikemaks kui juba tuntud mänguasjaga ning lennuaeg möödub hoopis kiiremini.

 

8) Käige tualetipeeglis nägusid tegemas!

See on hea vaheldus kitsas (ja igavas) istmes istumisele ning võib lapse jaoks vägagi lõbustav olla. Ära vaid unusta tualetti iga natukese aja tagant vabastada, et ka kaasreisijad saaksid tualetti kasutada.

 

Olgugi, et lapsega reisides võib ette tulla ka stressirohkemaid olukordi, on oluline igas olukorras rahulik närv säilitada, sest lapsed tunnetavad kergesti, kui oled närvis ja muutuvad ka siis ise rahutumaks.

 

Head lendamist!

 
 

Lapsega reisija pakkimisnimekiri:

o Paraja suurusega, lennuki eesistme alla mahtuv kott

o Vahetusriided, komplektide kaupa minigripp kotikestes

o Kuivad ja niisked salvrätikud

o Snäkid ja jook

o Värvi- ja kleepsuraamatud, mängukaardid, pliiatsid

o Multikatega varustatud tahvelarvuti või nutitelefon koos akupanga ja kõrvaklappidega

o Väike tekk

o Esmaabitarbed ja rohud

o Uus mänguasi