Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

8 asja, mida Sa teed võib-olla reisides valesti

Aprill 17, 2018 Nõuanded

Tahad teada, kuidas muuta oma järgmine reis veel elamusterohkemaks, aga samal ajal ehk veidi taskukohasemaks? Kui vastasid jaatavalt, viska pilk peale kaheksale sageli juhtuma kippuvale reisimisega seotud veale. Neid vältides koged oma järgmist reisi ehk hoopis uutmoodi!

 

1. Kohaliku turismibüroo külastamata jätmine

Vastupidiselt internetilehtedele ja reisiraamatutele on turismibüroos päris inimene, kellega saad vahetult suhelda ning teha kindlaks, et üritused, muuseumid ja muud vaatamisväärsused, mida külastad, on just Sinu soovidele vastavad. Lisaks on tõenäoline sellistest büroodest erinevaid allahindlusi ja pakkumisi leida. Paljud linnad pakuvad näiteks kaarte, millega saad ühistranspordiga odavamalt sõita, kui iga kord eraldi piletit ostes.

 

2. Lennujaamas raha vahetamine

Lennujaamade rahavahetuskioskides on reeglina Sinule palju kahjulikumad vahetuskursid kui näiteks mõnes sihtkoha pangas. Samuti võid parem otsida kohaliku sularahaautomaadi, mis välismaa kaartidelt võimalikult väikse tasu eest sularaha väljastab.

 

3. Ainult taksoga sõitmine

Olles linnas, mis on hästi bussi-,trammi- või metroovõrgustikuga varustatud, on odavam ja metropolides ka tihtipeale kiirem viis liigelda ühistranspordiga. Samal ajal, kui istud tiksuva taksomeetriga suurlinnale omases ummikus, võiksid metroo või trammiga muretult punktist A punkti B liigelda. Ei ole kindel, milliste ühistranspordi liinidega kuhu ja kui kiiresti saab? Pöördu Google Maps Äpp-i poole, kuhu saad sisestada oma asukoha ja soovitud sihtkoha ning valida transpordiviisiks ühistranspordi. Sulle arvutatakse sekundite jooksu välja liinid, vahepeatused ja ajakulu. Nii lihtne!

 

4. Kohaliku toidu proovimata jätmine

Toit on iga kultuuri lahutamatu osa ning külastades vaid erinevaid üle maailma levinud kiirtoidurestorane, jääd ilma olulisest viisist, kuidas uut riiki või isegi linna kogeda. Jäta McDonalds selja taha ja proovi hoopis mõnda vahvat kohalikku söögikohta – võid saada vägagi huvitava elamuse võrra rikkamaks.

 

5. Reisikindlustuse mitte sõlmimine

Jäid lennukist (ka näiteks täiesti endast sõltumatutel põhjustel) maha ja pead nüüd kindlustuse puudumise tõttu uued piletid ostma? Oleksid selle raha eest tegelikult hea meelega sihtkohas teatrisse või peenesse restorani läinud? Säästa enda hoolega kogutud raha ja hindamatuid närvirakke ja sõlmi enne reisi kindlustusleping. Sel viisil saad täielikult reisi nautmisele keskenduda ning ootamatuselt säästetud raha eest isegi suveniiri või kaks koju tuua. Meie klientide seiklustest seoses reisikindlustusega loe lähemalt SIIT.

 

6. Kohalike kommete eiramine

Arvesta teiste kohalike inimeste ja nende kommetega, sest võib juhtuda, et teatud zéstid ja riietumiskombed, mis eestalstele tunduvad iseenesestmõistetavad, on teistes riikides vägagi ebaviisakad. Näiteks ei ole viisakas Araabia maades avalikes kohtades paljastavates riietes olla. Kui soovid külastada mošeed, kehtivad eriti nõudlikud riietumisreeglid, mille eiramisel keelatakse sissepääs. Lisaks- kas teadsid, et näiteks Türgis ja Brasiilias on püstise pöidla näitamine (,,Kõik on okei!’’) äärmiselt solvav ja ebaviisakas? Kindlasti on enne reisi hea mõte kohlike käitumis- ja riietumistavadega veidi tutvuda.

 

7. Hostelitega mittearvestamine

Ei, hostelid ei ole vaid hirmuäratavad, ühe vannitoaga kahekümne inimese peale majutusasutused. Uudsed, moodsad ja taskukohased hostelid on kiiresti kerkimas erinevatesse linnadesse ja miks mitte neid proovida? Tänapäeva hostelid pakuvad tihtipeale samu võimalusi, mida hotellid, kuid seda väiksema arve eest. Lisaks on hostelid üksi või väiksema seltskonnaga reisil olles suurepärane koht kohata uusi inimesi üle terve maailma.

 

8. Turismiatkraktsiooni kõrval asuvas restoranis einestamine

Kui tegemist on kuulsa vaatamisväärsusega nagu Eiffeli torn või La Sagrada Familia ei ole Sina ilmselt ainus näljane turist, kes järgmisesse ettetulevasse restorani astub. Seetõttu on restoraniomanikel võimalus normaalhinnad mitmekordistada ning võib juhtuda, et leiad end maksmast arvet, mis on kordades suurem kui mõned kilomeetrid vaatamisväärsusest eemal. Kui soovid kvaliteetset toitu mõistlikuma hinna eest, on hea mõte turismibüroost uurida, millised on kohalike seas armastatuimad söögikohad ja hoopis neid proovida.

 

Loodame, et peale lugemist saab Sinu reis hoopis mõnusamalt kulgeda!

 

Inspiratsiooni on saadud järgnevatest allikatest:

https://www.nomadicmatt.com/travel-blogs/not-to-do/

http://www.thetravelmagazine.net/things-not-to-do-when-travelling-abroad.html

https://www.forbes.com/sites/dansimon/2013/09/08/8-things-youre-doing-wrong-on-vacation/#1b29bb4a7754

https://www.thrillist.com/travel/nation/what-not-to-do-10-stupid-mistakes-you-need-to-stopmaking-on-vacation

 

http://www.travelpleasing.com/5-things-you-might-doing-wrong-while-traveling/