Me kasutame küpsiseid, et arendada meie teenust. Selle lehe kasutamise jätkamisega nõustute meie privaatsustingimustega .

7 olulist soovitust ohutuks reisimiseks

Oktoober 14, 2020 Nõuanded

Pilt on illustreeriv

 

Me nõustume, et reisimine on põnev ja silmaringi avardav kogemus, ent nende vahvate seikluste kütkeis on end nii lihtne unustada ja mitte märgata ümbritsevas toimuvat. Jagame sinuga aga olulisemaid ohutusalaseid soovitusi, mida reisil olles silmas pidada. 

 

Enne reisile minekut uuri sihtpaika

 

Enne saabumist tutvu põhjalikult oma valitud sihtkohaga. Loe reisijate arvustusi, pea kohalikega nõu, et teada saada, kus on kõige turvalisem ööbida, kus linnaosas liigelda ning kus mitte. Loe Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt asjakohast viimast uuendatud teavet sihtkohariigi kohta, tutvu seal viisanõuete ja muu reisimisega seotud infoga.

Teine oluline reisiturvalisuse ettevaatusabinõu on teada, kellele hädaolukorras helistada. Hangi lähima saatkonna või konsulaadi, politseijaoskonna ja kohaliku kiirabiosakonna kontaktteave.

 

Püsi ”nähtamatu”

 

Inimesed, kes torkavad silma ja näivad külastatavas linnas ilmselgete turistidena, langevad suurema tõenäosusega kuritegevuse küüsi. Seega on turvaline valik sulanduda kohalikku. Selleks vali aga silmapaistmatu riietus, mis kellegi pahatahtliku tähelepanu ei köidaks. Ole kaarte uurides diskreetne ja lähene inimestele hoolikalt, kui pead juhiseid küsima. Siinkohal on paslik mõelda kaitseriietuse ja -varustuse investeerimisse, mis muudaks taskuvarastele raskemaks su dokumentide ja isiklike esemete näppamise.

 

Pilt on illustreeriv

 

Tee olulistest dokumentidest koopiad

 

Tee oma olulistest dokumentidest fotod või skanneeri need ja laadi üles pilve või saada need endale e-mailile, et sul oleks neile lihtne ligipääs kõikjal, kus asud. Lisaks võid need ka välja printida ja nendest paberkoopiad teha. Sääraste dokumentide hulka kuuluvad näiteks pass, juhiluba, kaasas olevad pangakaardid, reisikindlustuse poliis jms.

Niiviisi toimides ei pea sa pettuse ohvriks langenuna dokumentatsiooni bürokraatiasse laskumagi, vaid lihtsustad koju tagasi jõudmise. Loodame muidugi, et sinuga selliseid šokeerivaid juhtumeid ei juhtu, aga parem ikka end kõigeks valmis hoida. 

 

Hoia oma lähedasi teadlikena

 

Sõltumata sellest, kas lähed kaheks ööks või suisa kuu pikkusele reisile, on alati tark mõte pere ja usaldusväärset sõpra oma marsruudiga kursis hoida. Enne teele lahkumist saada koopia oma planeeritud teekonnast mõnele usaldusväärsele inimesele, kes saab su kavatsetud käikudest teadlik olla. Kui võimalik, registreeri end avalikes kohtades, et lähedane teaks, et oled ikkagi seal, kus pead olema. Kui peaksidki ära kaduma, siis need on kasulikud verstapostid, mille najalt otsingut alustada. 

 

Ole avaliku WiFi suhtes ettevaatlik

 

Ära heitu mõne interneti juurdepääsu mugavusest. Kui kasutad avalikku WiFi’t, siis tea, et need häkkerid, kes ihkavad su isiklikku väärtuslikku teavet, pääsevad väga lihtsal moel su andmeteni, sh ka krediitkaardi numbriteni. Kui vajad traadita interneti teenust, on võimalik seadistada virtuaalne privaatne võrk (VPN), mis võimaldab reisi ajal turvaliselt internetti kasutada.

 

Kaitse oma hotellituba

 

Isegi, kui su hotellis on kehtestatud ranged turvameetmed, võid oma toa turvalisemaks muutmiseks ka ise paar sammu astuda. Näiteks püüa jätta mulje, et oled oma hotellitoas ka siis, kui sa seal tegelikult ei viibi. Hoia aknad ja rulood suletuna ja jäta ”mitte segada” silt ukselingile. Kui kaldud paranoilisuse poole, siis võid alati koristaja või toateeninduse korral administratsioonist veel järele pärida, kas ukse taga oleja on hotelli poolt saadetud.

 

Ole oma ümbrusest teadlik

 

Hoia oma isiklikel asjadel alati hoolsalt silm peal ja kasuta võõrastega rääkimisel head otsustusvõimet, mis aitab sul valida, kellega üldse juttu teha, kellega aga mitte. Suur osa reisirõõmust ongi need võimalused, mida reisimine pakub uute inimeste ja uute kohtade kultuuri tundmaõppimiseks. Samas kui keegi su lähedal käitub kahtlaselt või mõni koht tekitab sinus ebamugavustunnet, on mõistlik rahulikult eemalduda.

 

Nende näpunäidete järgmine aitavad sul turvalisemalt reisida, aga olenemata sellest, kui hoolsalt sa valmistunud oled, õnnetusi võib ikka ja alati kõigiga juhtuda! Hoia end kaitstuna reisikindlustusega ja su meel püsib reisil olles muretum.

Reisikindlustusest pikemalt juttu meie varasemalt ilmunud artiklis ”Juttu reisikindlustusest”

 

Kasutatud kirjandus:

Nationwide.com

Pildimaterjal:

Pexels.com